Százig jutott az Atom a zalaiak ellen

Remekül védekeztek és hatékonyan támadtak a biztosan nyerő paksiak.

Rónai Gábor

Fotó: Molnár Gyula

Remek játékkal győzte le a Zalakerámia ZTE KK csapatát az Atomerőmű SE NB I-es férficsapata a középszakasz első fordulójában.

Dzunics Braniszlav együttese különösen az első félidőben játszott ihletett formában, két negyed után már 55 (!) pontnál jártak Kovács Ákosáék, akik a játék minden elemében felülmúlták a vendégeket, közelről, távolról remekül céloztak, szedték a lepattanókat, járt a labda kézről kézre, a közönség pedig élvezte az előadást. Már-már a régi szép időket idézte a paksiak játéka, érezhetően más már ez a csapat, mint amilyen Dzunics Braniszlav érkezése előtt volt.

Ez az ASE a tegnapi játékával bárkit képes meglepni, bárkivel képes felvenni a versenyt, ráadásul úgy, hogy egyik légiósa, Julian Norfleet sérülés miatt nem is lehetett ott a parketten. Helyette azonban ott volt az utóbbi meccseken remeklő LaDontae Henton, vagy Eilingsfeld János, aki régen látott jó játékkal és dupla duplával (12 lepattanót is leszedett) járult hozzá a sikerhez. Kovács Ákos, a kisember pedig óriásira nőtt, a 15 gólpassza (!) pazar teljesítmény, még akkor is, ha tudjuk, hogy ez az ő egyik műfaja. A zalaiaknál is jöttek a csúcsprodukciók, ezért is értékes ez a siker: Szabó Zsolt, a paksiak korábbi „Szöszi”-je 14 lepattanót kapott le, James Thompson pedig Kovácshoz hasonlóan remekül osztogatott, ő végül tíz gólpassznál állt meg.

„Gratulálok játékosaimnak. Jó felfogásban, sok energiával játszottunk. A végére elfáradtunk. A harmadik negyed döntő volt, jól védekezéstünk és eredményesen támadtunk. Az ellenfél tartotta magát, egy pillanatra sem adták fel” – mondta az összecsapást követően Dzunics Braniszlav, az ASE vezetőedzője.

A paksiak a középház második meccsét is hazai pályán játsszák, szombaton a Sopron KC lesz az ellenfél a Gesztenyés úton. A találkozó 18 órakor kezdődik.

Férfi NB I, középszakasz, középház, 1. forduló

ATOMERŐMŰ SE – ZALAKERÁMIA ZTE KK 100-86

(30–19, 25–25, 33–15, 12–27)

PAKS: KOVÁCS Á. 14/6, HENTON 28/15, Faust 9, EILINGSFELD 14, Jevtovics 12/3.

Csere: Ruják 9/3, Medve 6/3, Horváth K. 7/6, Williams 1.

Edző: Dzunics Braniszlav

ZALAKERÁMIA: GREEN 18/6, THOMSON 17/3, SZABÓ 16/6, Agafonov 4, Doktor 2.

Csere: Gulyás 8/6, Durazi 3, Bagó 13, Kis R. 5/3.

Edző: Bencze Tamás

Paks, 600 néző V: Kapitány Gellért, Söjtöry Tamás, Nyilas István

Az eredmény alakulása: 5. p.: 16–11. 10. p.: 30–19. 15. p.: 42–35. 20. p.: 55–44. 25. p.: 74–54. 30. p.: 88–59. 35. p.: 93–69. 40. p.: 100–86.

MESTERMÉRLEG

Dzunics Braniszlav: – Gratulálok játékosaimnak. Jó felfogással, sok energiával játszottunk. A végére elfáradtunk. A harmadik negyed döntő volt,jó védekezéseink, támadásaink voltak. Az ellenfél tartotta magát, egy pillanatra sem adták fel.

Bencze Tamás: – Megérdemelten nyert az ASE. A meccs első felében az ellenfelet a lepattanók megszerzésével lassítottuk. Pozitív dolgokkal kell építkeznünk, változtatni kell. A csapat nem adta fel és ha visszatér az irányítónk remélhetőleg ütőképesek leszünk.