Ultrafutás

2019.09.30. 17:40

Taksonyi Szilárd a 77. helyen ért célba a Spartathlonon

Fotó: Beküldött kép

Hétvégén rendezték meg a görögországi Athén és Spárta közötti, 246 kilométeres ultramaratoni futóversenyt, a Spartathlont. Az 1983 óta évente rendezett verseny hagyományosan szeptember utolsó péntekén rajtol, a futók az Akropolisz lábától Leonidász király Spárta főterén álló szobráig futnak.

Az idei versenyen 26 magyar futó állt rajthoz, közülük tizennégynek sikerült leküzdeni a görög hőséget, a hűvös éjszakát és a megannyi emelkedőt – köztük a szekszárdi Taksony Szilárdnak, aki 33 óra 18 perc és 8 másodperces idejével összetettben a 77. helyet szerezte meg a célba ért 197 futó között (a rajthoz 377-en álltak oda).

Az idei verseny biztosan bekerül majd a magyar ultrafutás történelemkönyvébe, miután a férfiaknál Bódis Tamásnak (23:28:37), a hölgyeknél Maráz Zsuzsannának (27:15:12 órás idővel összetettben 8. lett) köszönhetően kétszer is felcsendül a magyar himnusz a spártai díjátadó ünnepségen. Bódis révén 1991 után avattak magyar győztest a Spartathlonon, míg Csécsei Zoltán második helyen ért célba. Márkus István személyében, aki 2016-ban szintén teljesítette a távot, szekszárdi kísérője is volt a magyar csapatnak.

Bódis péntek kora reggel nem túl erősen kezdett, a 11-es ellenőrzőponton éppen befért az első tízbe, a 18-asnál viszont negyedik, a következő nagyobb pontnál pedig már harmadik volt. A 31 éves futó a 41-esnél hétperces előnyben haladt japán riválisával szemben, az ázsiai futó végül 14. helyen ért célba.

A nők versenye 227 kilométernél dőlt el, amikor Maráz átvette a vezetést az orosz Irina Maszanovától, s a folytatásban már nem is adta ki a kezéből.

A 37. Spartathlon magyar eredményei

1. Bódis Tamás 23:28:37, 2. Csécsei Zoltán 24:15:54..., 5. Simonyi Balázs 26:04:30..., 8. Maráz Zsuzsanna 27:15:12..., 12. Borbás Tibor 28:17:00..., 15. Toldi Péter 28:46:30..., 22. Gyöngyösi János Tibor 29:49:25..., 77. Taksonyi Szilárd 33:18:08..., 101. Kisháziné Zombory Erika 33:56:30..., 109. Veress Béla 34:17:38..., 131. Csákány Krisztina 34:51:55..., 148. Zahorán János 35:05:14.