A földvári szívek diadala volt Baján

Forrás: Shutterstock

Fotó: Illusztráció

Férfi NB II, Délnyugat, 8. forduló

Rinyamenti KC–Hőgyészi SC 27–29 (16–16). Nagyatád, 150 néző. V.: Csányi T., Drinóczi B.

Hőgyész: Farkas G. – Teimel M., Nyitrai 4, Bock 3 (1), Vald 4, VOJKOVICS I. 9, Szabó T. 2. Csere: MOLNÁR B., Takács Á. (kapusok), HÉGER, VOJKOVICS Gy. 5, Balaskó, Debreczeni 2, Kiss L., Oláh B.

Hetesek: 3/3, ill. 2/1.

Kiállítások: 8, ill. 10 perc.

Szoros mérkőzésen sokáig a nagyatádiak vezetettek többnyire egy góllal, majd a második félidőben átvette a vezetést a Hőgyész, s onnantól nem engedte ki a kezéből a sikert. Vojkovics Gyula jelenléte sokat számított a pályán, a védekezés pedig végig rendben volt. Mindig volt egy játékos, aki átlendítette a csapatot a holtponton, a hajrában pedig Molnár Balázs védései vették el végleg az önbizalmat a vendéglátótól.

Bán Tamás: – Minden játékosom hozzátett a sikerhez, gratulálok a csapatomnak.

Bajai KSE–Holler UFC 28–30 (13–13). Baja, 56 néző. V.: Paska D., Vastag S.

Dunaföldvár: Bősz – GERGELY B. 10 (4), Vonya 2, LENDVAY 6, TAKÁCS Á. 2, DOMAK 5, REICHERT 5. Csere: Nagy B., Hajnal M.

Hetesek: 1/1, ill. 4/4.

Kiállítások: 8, ill. 0 perc.

Szinte végig két-három gólos hátrányban voltak a dunaföldváriak, amit a félidő végére sikerült ledolgozniuk, a hajrában pedig a fordítás is összejött nekik.

Törő Szabolcs: – Támadásban voltak hibáink, de a védekezést és a lerohanásokat jól oldottuk meg. A végén jobban akartuk a győzelmet, szívvel, lélekkel küzdöttük.