Női futsal

2019.12.09. 20:48

Győzelemmel zárta az idei évet az ASE

Újfent hátrányból fordítva győzött, ezúttal a Dévaványa vendégeként az Atomerőmű SE másodosztályban szereplő együttese, amely sorozatban negyedik bajnokiján maradt veretlen (ezalatt három győzelem és egy döntetlen a mérlegük).

Horváth György lányai Fejes Blanka és Debreceni Kata góljainak köszönhetően már előnnyel mehettek pihenni a félidőben, a második játékrész elején pedig a házi gólkirály-jelölt Sajabó Boglárka duplájával lezárták a meccset, így biztos győzelemmel fejezték be az évet.

NB II, 9. forduló. Dévaványai SE–Atomerőmű SE 2–4 (1–2). Gyomaendrőd, v.: Boda L. (Baráth J., Takács J.).

ASE: Blesz N. – Debreceni, Klézli, Sajabó, Trapp. Csere: Fejes B., Fritz F. Edző: Horváth György. Gól: Molnár K. (12., 30.), illetve Sajabó (23., 31.), Fejes B. (15.), Debreceni (20.).

A bajnokság állása: 1. Budaörs 27 pont/9 mérkőzés, 2. Atomerőmű SE 17/8 (32–18), 3. PAFC 17/9 (32–20), 4. Berettyóújfalu 16/9, 5. Dévaványa 13/9, 6. Kalafa 9/9, 7. Viadukt SE 9/8, 8. ELTE 7/7, 9. Békéscsaba 3/8 (14–60), 10. Csorvás 3/8 (18–70).

A paksiak legközelebb január 5-én, az első fordulóból elhalasztott Békéscsaba elleni idegenbeli mérkőzésen lépnek pályára.