KÉZILABDA

2019.12.11. 20:58

Mindkét megyei együttes győzelemmel zárta az évet

A Hőgyészi SC a kalocsaiak elleni presztízsrangadó megnyerésével, a Holler UFC a csurgóiak legyőzésével zárta az őszi szezont a férfi NB II-es bajnokságban.

Csurgói KK U23–Holler UFC 29-43 (13-20)

Csurgó, 98 néző. Vezette: Szászfai Cs., Tasnádi L.

Holler: Bősz – Gergely B. 10 (2), Vonya 9, Takács Ádám 5, Hajnal, Domak 6, Reichert 7. Csere: Nagy B. (kapus), Lendvay 6.

Hetesek: 2/2, ill. 1/1.

Kiállítások: 2, ill. 4 perc.

Húsz percig vezetett a fiatalokból álló hazai együttes, majd egy éles fordulat következett be a mérkőzésen. A vendéglátó játékában kiütközött a fiatalság, a rutintalanság, a dunaföldváriak sorozatban dobtak hat gólt, s ezzel el is dőlt a találkozó. A jó iramú mérkőzésen a tizennégy gólos különbség nem realizálta a két csapat közti különbséget. Ifi: Holler–Paksi KSE 33-41.

Törő Szabolcs, a Holler edzője: – Az utasításokat maximálisan betartották a fiúk, megérdemelten győztünk.

Hőgyészi SC–Kalocsai KC 31-30 (15-17)

Tamási, 150 néző. Vezette: Rozina L., Ujvári L.

Hőgyész: Takács Á. – Balaskó 2, Nyitrai 1, BOCK 11, Gadányi 1, Szabó T. 2, Kiss L. 2. Csere: FARKAS G., Molnár B. (kapusok), Héger, VOJKOVICS I. 7, VALD 4, Pap B., Vojkovics Gy. 1, Teimel M., Oláh B.

Hetesek: 6/6, ill. 2/1.

Kiállítások: 4, ill. 14 perc.

A rangadóhoz illő nézőszám és hangulat jellemezte a végig szoros mérkőzést, melyen a 49. percig a vendégek vezettek egy-két góllal. Addig sem volt gond a hőgyésziek támadó- és védőjátékával, csupán a kapusteljesítmény maradt el a várttól. Ekkor Farkas Gábor fogott egy hétméterest, onnantól pedig gyakorlatilag „lehúzta a rolót”, elöl Bock Milán és Vald Benjamin játszott ötletesen, így két perccel a vége előtt már négy góllal ellépett a vendéglátó, amelynek nem volt miért izgulnia a hátralévő időben. Ifi: 28-35.

Bán Tamás, a hőgyésziek edzője: – Sokáig dominált a kalocsai paprika, de a végén a hőgyészi vörösbor elnyomta azt.

Innen folytatják

Február harmadik hétvégéjén folytatódik a pontvadászat a férfi NB II Dél-nyugat csoportban. A tavaszi szezont rögtön egy megyei rangadó vezeti fel, a Hőgyész Tamásiban fogadja a dunaföldváriakat. Az őszi odavágón a Holler UFC 26-24-re győzött. Pontos kezdési időpont még nincs.

A góllövőlistán

A legeredményesebb dunaföldvári, Gergely Bence 88 találattal a második helyen végzett a góllövőlistán az őszi szezonban, míg a hőgyészi Vojkovics István 72 góllal az ötödik pozíciót foglalja el a rangsorban.