kosárlabda

2020.01.08. 15:00

A második félidőben lépett el a Dombóvári KKE

Forrás: Shutterstock

Az oroszlányiak elleni hazai győzelemmel (87–59) ért véget az előző esztendő, és az oroszlányiak elleni idegenbeli sikerrel nyitotta az újévet az NB II-ben szereplő Dombóvári KKE férficsapata.

Az NB I/A-ban újonc OSE Lions második számú gárdája az első negyedben rá tudott ijeszteni a dombóváriakra, megnyerve az első játékrészt, a félidei nagyszünetre viszont már Tamás Péter együttese mehetett pihenőre. Az öltözőből a vendégek jöttek ki nagyobb lendülettel, a harmadik negyedben mutatott kiváló játékukkal pedig megalapozták sikerüket.

A DKKE-nek két vereséget követően ez volt sorozatban a második, összességében idei hetedik bajnoki sikere. Hogy a sorminta ne ismétlődjön, ahhoz pénteken győzniük kell Fetzer Maximiliánéknak a mosonmagyaróvári MOGAAC vendégeként (19 óra). Az év első hazai bajnokiját január 18-án játsszák a dombóváriak, akkor a Kozármisleny SE érkezik a Szuhay Sportcentrumba (kezdés: 18 óra).