kézilabda

2020.02.18. 18:20

Hét vereség után örült győzelemnek a Tolna KC

Négyszer nyerte meg balatonboglári mérkőzését a Szekszárdi Fekete Gólyák KC a női NB II-es bajnokságban, a Tolna KC szezonbeli harmadik sikerét aratta, míg a Tamási KC papírforma vereséget szenvedett a listavezető Siófok U22 vendégeként.

2019.09.15 Tolna, Tolna-Pécs Női kézilabda. Fotó: Makovics Kornél

Balatonboglár SC–Szekszárdi Fekete Gólyák KC 30–36 (13–22)

Balatonboglár, 100 néző. V.: Poller, Szűcs A.

Szekszárd: Szalai Sz. – Kapás 5, Nagy Sz. 7 (3), Fehér T. 10 (4), Bencze 1, BÍRÓ F. 9, Balázs K. 2. Csere: Kutasi (kapus), Tóth B. 2, Feri D.

Hetesek: 6/4, ill. 8/7.

Kiállítások: 10, illetve 10 perc + kizárás.

Hullámzó teljesítményt nyújtott a Balaton-parton a Szekszárd, amely háromszor hozta vissza a meccsbe a bogláriakat. A jó kezdés után (13. perc: 3–10) visszaesett a Gólyák játéka, a vendéglátó pedig négy gólra megközelítette őket. A játékrész utolsó percei is a fegyelmezetlenségről szóltak, ahogy a második félidő eleje is, ami Nagy Szilvia piros lapjában csúcsosodott ki. A hajrában Bíró Fanni átlövései, Fehér Tímea hetesei és Kapás Tekla labdaszerzései hozták meg a győzelmet. Ifi: ÓKSI–Szekszárd 20–27.

Tabajdi Ferenc: – A múlt heti koncentrációból, fegyelemből szinte semmi sem maradt. Nem emlékszem, hogy az elmúlt években játszott-e ilyen öntörvényűen bármelyik csapatom. Ez az a mérkőzés, ahol a győzelemnek legkevésbé sem tudtam örülni.

Tungsram SE–Tolna KC 22–23 (14–7)

Nagykanizsa, 100 néző. V.: Gál L., Ludvig.

Tolna: Szabó A. – Domsa 1, Lengyelfalusy 3, Csajkó 12 (4), Molnár-Steiner 1, Konkoly 1. Csere: Szmacska 1, Pásztor F. 2, Majsai-Sipos 1, László K. 1, Agócs, Szabó S., Gajai, Barkóczi.

Hetesek: 4/3, ill. 4/4.

Kiállítások: 6, ill. 8 perc.

Kapkodva, nagyon rosszul kezdte a mérkőzést a Tolna, amely huszonkét perc alatt mindössze két gólig jutott Nagykanizsán. A második fél­időre rendezni tudták soraikat a vendégek, akik Csajkó Eliza szemfülességének (utolsó másodpercekben szerzett labdát) is köszönheti győzelmét a Tolna. Ifi: 39–14.

Izsák Bálint: – Küzdésből és kitartásából jelesre vizsgázott a csapat. Köszönöm a névnapi ajándékot, kicsit stresszesre sikerült.

Siófok KTC U22–Tamási KC 36–19 (19–7)

Siófok, 50 néző.

Tamási: János F. 1 – Seemann 1, Kövesdi 1, Schmidt N. 5 (2), Sákovics K. 1, Gulyás L. 4 (1), Salamon Cs. Csere: Sákovics B., Farkas 2, Tillmann 3, Nagy S. 1, Ribányi.

Hetesek: 4/4, ill. 4/3.

Kiállítások: 12, ill. 16 perc.

Enerváltan kezdtek a tamásiak, ahogy a hazaiak is sokat hibáztak. Először a Siófok vette fel a mérkőzés ritmusát: sok labdaeladás és rossz lövés után indulásgólokkal szó szerint állva hagyva a vendégeket. A szünet után csak percekre tudták felvenni a versenyt Gulyás Lenkéék ellenfelükkel, fizikálisan nem volt egy súlycsoportban a két csapat, a különbség tükrözi a játék képét.

Varga László: – Nagyon nem vagyok elégedett a csapatom hozzáállásával.

A további program, február 22., szombat: Tamási KC–Kozármmisleny SE U22 16. Marcali VSZSE–Tolna KC 17. Február 23., vasárnap: Szekszárdi Fekete Gólyák KC–Bajnok DSE Nemesvámos 15.

12. Nagykanizsa 13 1 0 12 289–409 2

Borítókép: Csajkó Eliza (a labdával) szemfülessége győzelmet ért a Tolnának Nagykanizsán