NŐI FUTSAL

2020.02.10. 18:14

Olykor jobb volt a Tolna, de a listavezető győzött

Nem jutott sikerélmény a női NB I-ben szereplő megyei futsalegyütteseknek: a Tolna-Mözs hazai pályán kapott ki a listavezető TFSE-től, a Szekszárd pedig Miskolcon hagyta mindhárom bajnoki pontot.

2020.02.09 Tolna, Tolna Mözs-TFSE Női futsal meccs. fotó: Makovics Kornél

A hétvégi forduló rangadóját Tolnán játszották, ahol a múlt héten a Debrecent legyőző hazaiak az öt mérkőzés óta veretlen TFSE csapatát fogadták. A mérkőzés a sportágat népszerűsítő videós összeállításba is elférne, mindkét oldalon remek kapusteljesítményt, de mezőnyben is jó játékot láthattak a nézők, ahol végül a hajszállal jobb helyzetkihasználásnak köszönhetően a listavezető elvitte a három pontot.

NB I, 14. forduló. Palmfood Tolna-Mözs–TFSE 1–2 (0–1). Tolna, v.: Sipos L. (Pekoli, Kiss G.).

Tolna-Mözs: Deczki – Szalkai, Vámosi, Nagy N., Szöllős. Csere: Horváth H., Bajcsy, Wiesner, Csapó, Ferencz F. Edző: Nagy Roland.

TFSE: Ősz – Tell, Pádár A., Folk Zs., Gruber. Csere: Dióssy, Bokor A., Horváth F., Bobok. Edző: Csernai Gábor László.

Gólszerzők: Szöllős (33.), illetve Pádár A. (19., 35.).

Nagy Roland, a Tolna-Mözs edzője: – Nagyon jó mérkőzésen vagyunk túl, büszke vagyok a csapatra. Sajnos az emberelőnyös játékhelyzeteket nem jól játszottuk le, ez volt a vereségünk oka. Ennek ellenére úgy gondolom, hogy az egész mérkőzésen pariba voltunk a TFSE-vel, sőt néha még jobbak is voltunk a listavezetőnél.

Álomszerűen indult a Szekszárd borsodi túrája, ahol már az első percben vezetéshez jutottak a vendégek. A kontrákra berendezkedett UFC sokáig állta is a sarat, sőt, növelni is tudták előnyüket. A mélypontot Nagy-Cseke Vivien kiállítása hozta meg, a hosszabb kispaddal és rutinnal rendelkező hazaiak végül behúzták a győzelmet.

Miskolci Vénusz–Szekszárdi UFC 6–2 (0–1). Miskolc, v.: Katona B. (Kátai, Vigh T.).

Miskolc: Ádám A. – Galambvári G., Kovács A., Molnálr E., Buda-Tóth. Csere: Visnyánszki, Tirpák, Berki, Gáspár F. Edző: Galambvári Tamás.

Szekszárd: Kovács K. – Csóka, Kágyi R., Nagy-Cseke, Kiss G. Csere: Perger, Lovász V., Losoncz. Edző: Volodimir Kolok. Gólszerzők: Bunda-Tóth (30., 36.), Berki (31.), Molnár E. (38.), Kovács A. (39.), Gáspár F. (39.), illetve Kiss G. (1.), Csóka (26.). Kiállítva: Nagy-Cseke (27.).

Volodimir Kolok, a Szekszárd edzője: – Az eredmény ellenére előreléptünk csapatszinten. Megvoltak a lehetőségeink az előnyünk növelésére, de a kiállítás megtörte a játékunkat. Az utolsó tíz percben fizikailag és szellemileg is elfáradtunk, ami egy ilyen fiatal csapatnál nem meglepő. Jó tapasztalatokat szereztek a lányok, amik a jövőben segíteni fogják őket.

Következik. A Tolna-Mözs vasárnap a DEAC elleni idegenbeli Magyar Kupa negyeddöntő visszavágóját játssza (4–3-as előnnyel utazik Debrecenbe), a Szekszárd pedig szombaton Hajdúböszörménybe látogat.