atlétika

2020.08.13. 06:45

Szemerei Levente ezüstérmet szerzett Budapesten

Budapesten a Lantos Mihály Sportközpont adott otthont a 125. Atlétikai Magyar Bajnokságnak. Megyénket három szakosztály versenyzői képviselték eredményesen.

TN-összeállítás

Fotó: Beküldött fotó

A Szekszárdi Sportközpont középtávfutójának, Szemerei Leventének az idei szezon nem úgy alakult, ahogy Szőke Gergővel edzőjével tervezték. A felnőtt bajnokság 3000 méteres akadályfutásában a saját tempójukra koncentráltak, és végig kontroll alatt tartották a toronymagas esélyes Palkovics Istvánt üldöző mezőnyt. A végén egy magabiztos hajrával, 9:19,01-es időeredménnyel a második helyen ért célba a tavaly az „Év junior atlétája” címet elnyert szekszárdi atléta, érmet és dicsőséget szerezve szakosztályának és Tolna megyének.

Szemerei Levente (306-os) jól hajrázott, ezüstérem lett a jutalma (Beküldött fotó)

Nagyszerű, értékes helyezéseket szereztek az AC Bonyhád U23-as, junior, sőt ifjúsági korú atlétái: Kling Réka és Kocsis Kata is egyéni csúcsot ért el versenyszámában, Balogh Péter és Szabó Máté döntőzött 110 gáton, illetve távolugrásban, Böndör Márton pedig nem sokkal maradt le a dobogóról rúdugrásban. Dicséretet érdemel a szekszárdi Erdélyi Zoltán magasugró, valamint a tamási Sólyom László súlylökő hatodik helyezése is.

A DOVASE-nél nevelkedett, de már a Bp. Honvéd versenyzőjeként egy-egy arany-, illetve ezüstérmet szerzett Tóth Lili Anna. A kispestiek 21 éves atlétája 3000 méter akadályban 10:10,22 perces idővel szerezte első felnőttbajnoki címét, öt kilométeren pedig 16:24,05 perces idővel második lett Fazekas Gáspár tanítványa.

A szekszárdi születésű, de már a Békéscsabai AC-ben versenyző Bogdán Annabella 49,65 méteres legjobbjával bronzérmet szerzett gerelyhajításba, ezzel letaszítva a dobogóról a szintén Scherer Tamás kezei alatt pallérozódó, veszprémi színekben induló Máté Fanni Szabinát (47,50 méter).

A Tolna megyei versenyzők eredményei

Nők, 800 méter: 7. Kocsis Kata (AC Bonyhád) 2:16,19 perc. Súlylökés: 5. Kling Réka (AC Bonyhád) 13,10 méter.

Férfiak, 5000 méter: 6. Szemerei Levente (Szekszárdi Sportközpont) 15:02,72 p. 110 m gát: 6. Balogh Péter (AC Bonyhád) 15,23 másodperc. 3000 m akadály: 2. Szemerei Levente (Szekszárdi Sportközpont) 9:19,01 p. Magasugrás: 6. Erdélyi Zoltán (Szekszárdi Sportközpont) 204..., 9. Matos Dániel (AC Bonyhád) 195 centiméter. Rúdugrás: 4. Böndör Márton (AC Bonyhád) 470..., 7. Scheidler Dávid (AC Bonyhád) 440 cm. Távolugrás: 5. Szabó Máté (AC Bonyhád) 678 cm. Súlylökés: 6. Sólyom László (Tamási TAM-BAU AC) 14,92 m. Diszkoszvetés: 10. Sólyom László (Tamási TAM-BAU AC) 46,72 m.