kézilabda

2020.10.15. 07:43

Edzője nélkül kapott ki idegenben a Tolna KC

Nem sikerült megszereznie első idegenbeli sikerét a Tolna KC-nek, mely Marcaliban szenvedett hétgólos vereséget a női NB II.-es bajnokság hétvégi fordulójában.

Tolnai Népújság

Forrás: MW-archívum

Két ponttal szerettek volna hazautazni a tolnaiak a somogyi városból, de a gondok már ott kezdődtek, hogy Izsák Bálint vezetőedző eltiltását töltötte (ez október 31-én jár le, vagyis a Veszprém Pannon és a Nagykanizsa elleni mérkőzésen sem ülhet a kispadon), de a házi gólkirálynő, Pásztor Kata sem tudott elutazni a többiekkel. A csapatot a korábbi edző, Takács István irányította, akinek a tavaly őszi pár felnőttmeccset leszámítva rég volt dolga a csapattal.

A mérkőzést ennek ellenére jól kezdték a tolnaiak (4. perc: 0–3), de néhány perc elteltével már döntetlen volt az állás, s innentől fej-fej mellett haladtak a csapatok az első félidő lefújásáig. A második játékrész korántsem úgy kezdődött, ahogy azt a vendégek szerették volna (Molnár-Steiner Éva az első félidőben súlyos sérülést szenvedett). A kétgólos hátrányunkból hamar öt lett, innen pedig már nem tudták visszavenni a vezetést. Kapkodva, sok technikai hibával játszott a csapat, de a kapuban is elmaradt a bravúros teljesítmény.

NB II., Délnyugat, 4. forduló

Marcali VSzSE–Tolna KC 32–25 (14–12)

Marcali, 102 néző. V.: Snóbli B., Snóbli Gy.

Tolna: Szabó A. – László K. 3, Majsai-Sipos 5, Pásztor F. 4, Szmacska 6 (4), Molnár-Steiner, Konkoly 3. Csere: Agócs, Domsa 1, Gajai, Izsák Adél 3.

Hetesek: 7/7, ill. 4/4.

Kiállítások: 2, ill. 6 perc.

Takács István, a tolnaiak megbízott edzője: – Az első félidőben nagyszerűen helytállt a csapat. A második játékrészben egy súlyos sérülés visszavetette a teljesítményünket, valamint a megfelelő cserejátékosok hiánya is meglátszott. Ennek ellenére gratuláció illeti a csapatot!

Szombaton a Veszprém érkezik Tolnára (16 óra).

Női NB II., Délnyugat, az állás

1. DKKA U22 4 4 0 0 140–109 8

2. PEAC 3 3 0 0 115–93 6

3. Hévíz 4 3 0 1 124–108 6

4. Siófok U22 4 3 0 1 145–132 6

5. Nemesvámos 4 3 0 1 114–105 6

6. Marcali 4 2 0 2 119–117 4

7. Veszprém 4 2 0 2 123–123 4

8. BVSC-Zugló 4 1 0 3 123–129 2

9. Balatonboglár 3 1 0 2 80–92 2