Férfi kézilabda NB II

2020.11.18. 17:40

Zárt kapuk mögött nyert mindkét Tolna megyei csapat

Mindkét Tolna megyei csapat magabiztosan gyűjtötte be a két pontot az NB II-es férfibajnokság Dél-nyugat csoportjának 7. fordulójában. A Hőgyész hazai pályán a Satelit SE-t, a dunaföldvári Holler UFC idegenben a Kiskőröst múlta felül.

Kiskőrösi KS–Holler UFC 22–36 (11–21). Kiskőrös, zárt kapuk mögött. V.: Kovács G., Papp B.

Holler UFC: SELYMES – Nagy M. 2, LENDVAY 5, SIPICS 5, BÉRCES 6, Domak 4, Zuder 2. Csere: Bősz, Takács Á. 2, Nyers 1, VONYA 7, Hajnal 2, Gergely B., Reiner, Tóth Á., Rehák.

Hetesek: 1/1, illetve 1/1.

Kiállítások: 4, illeve 2 perc.

A hazaiaknak kilenc játékosukat kellett nélkülözniük eltiltás vagy betegség miatt ezen a találkozón is, így gyakorlatilag egy B-csapattal fogadták a Dunaföldvárt. Mindez meg is pecsételte a találkozó sorsát, a vendégek győzelme egy percig sem volt kérdés, akik így gyakorlatilag felkészülési mérkőzésnek tekinthették ezt a hétvégi Kalocsa elleni rangadó előtt.

Törő Szabolcs, a dunaföldváriak edzője: – Begyűjtöttük a kötelező két pontot. Annak örülök, hogy azt a játékot, amit a derbin majd hozni akarunk, gyakorolni tudtuk.

Hőgyészi SC–Satelit SE Somogytarnóca 33–23 (16–8). Tamási, zárt kapuk mögött. V.: Hajdu T., Halász A.

Hőgyész: Hudra – Teimel M., NYITRAI 8, Igali 4 (1), Gadányi 4 (1), VOJKOVICS I. 7, Szabó T. 2. Csere: FARKAS G. (kapus), Sipos 5 M. (1), Csiki, Lőrincz 2, Oláh B. 1, Harnal, Kovács F.

Hetesek: 5/4, illetve 5/5.

Kiállítások: 12, illetve 8 perc + kizárás.

Két beteg játékosa felépült, egy viszont lebetegedett a Hőgyésznél, de belsőposzton a plusz egy ember is elég volt ahhoz, hogy – az első öt perc bizonytalanságát leszámítva – végig kézben tudja tartani a mérkőzést a vendéglátó. A találkozó nagy részében jól játszottak Vojkovics Istvánék, emiatt nem is forgott veszélyben a sikerük. Az utolsó percekben hőgyészi részről a pályán lévők átlagéletkora nem érte el a húsz évet, a fiatalok hozzá tudták tenni a magukét a győzelemhez.

Bán Tamás, a hőgyésziek edzője: – Magabiztos győzelmet arattunk, örülök a fiatalok jó játékának.

Ez következik

A Hőgyészi SC vasárnapra kiírt, Mecseknádasddal szembeni hazai bajnokija elmarad, miután a vendégeknél több játékos is koronavírus-gyanús, így kérték a mérkőzés elhalasztását, mondta lapunknak Bán Tamás. A Holler UFC a Kalocsa elleni szombati, szintén hazai rangadója azonban egyelőre nincsen veszélyben (18 óra). Törő Szabolcs elmondta, nem kizárt, hogy lesznek náluk hiányzók, de ennek ellenére le szeretnék játszani az akár az őszi elsőségről is döntő mérkőzést.

Az őszi szezonból a hétvégin kívül még három forduló van hátra. A dunaföldváriak jövő vasárnap Dunaújvárosba utaznak, majd december 5-én megyei rangadón fogadják a Hőgyészt, végezetül pedig Siklósra látogatnak december 13-án.

A Hőgyész – miután a Baja elleni, 25–22-re leveszített bajnoki meccsét előrehozta a záró körből – a Kiskunhalast fogadja még november 28-án. A Mecseknádasd elleni elhalasztott mérkőzésnek még nincs meg az új időpontja.