Férfi kézilabda NB II

2020.12.16. 19:10

A dunaföldváriak telelhetnek az első helyen féltávnál

20200926 Simontornya Holler UFC-Kiskunhalasi UKSC férfi kézilabda NB II-es bajnoki mérkőzés. Fotó: Makovics Kornél MK Tolnai Népújság Képen: Vonya Kornél

Fotó: Makovics Kornél (archív)

Gyakorlatilag a mérkőzés elején eldőlt a két pont sorsa, amikor 4–0-s kezdés után bő negyedóra játékot követően 12–2-es vendégelőnyt mutatott az eredményjelző. Az első félidőben mindössze hat gólig jutott a ligában az elmúlt években meghatározó csapatnak számító Siklós. A játékrész végére kialakult az a 14-16 gólos különbség, amit a mérkőzés végéig meg tudott őrizni a Holler UFC. Ehhez a szünet után elég volt az is, hogy takaréklángon égjenek a földváriak.

NB II, Dél-nyugat, a 11. fordulóban

MK Pelikán-Siklós KC–Holler UFC 18–33 (6–22).

Siklós, zárt kapuk mögött. V.: Bán-Farkas, Miksó.

Dunaföldvár: SELYMES – Domak 2, Bérces 5, Takács Á. 2, Sipics 1, ZUDER 3, NYERS 4. Csere: Bősz, Tóth Á. (kapusok), VONYA 8, Hajnal M. 1, Rehák 3, Reiner 2, Vajai 1 (1), Nagy M. 1, Gergely B. Vezetőedző: Törő Szabolcs.

Hetesek: 3/2, illetve 3/3.

Kiállítások: 4, illetve 6 perc.

– Sikerült feltennünk a pontot az i-re, a vezetőség által meghatározott feladatot elvégeztük, vezetjük a bajnokságot. Teljes mértékben elégedett vagyok a csapat teljesítményével – értékelt a találkozó után Törő Szabolcs.

A Hőgyészi SC már novemberben lejátszotta a záró fordulóbeli mérkőzését, melyen 25–22-re alulmaradt hazai pályán a Bajával szemben. A tavaszi szezon a február 14-i hétvégén kezdődik, a HSC a nagykanizsaiakat fogadja, a Holler UFC Barcsra utazik.