labdarúgás

2020.12.06. 21:26

Parádés UFC-siker zárásként

Remek győzelemmel zárta az őszt a Szekszárdi UFC NB III-as futballcsapata. A Paksi FC második sora egy értékes döntetlennel ment téli pihenőre, a Majosi SE-nek pedig tavaszig biztosan várnia kell első sikerére.

Munkatársainktól

Szekszárdi UFC–Szegedi VSE 3–0 (1–0)

Szekszárdi sportközpont, zárt kapuk mögött. V: Kubicsek (Jakab, Mózsa).

Szekszárd: Mityók – Kvanduk J., Márton E., Arena Á., Béla D. – Németh K., Gellér A. (Budai, 91.), Fejős (Horog, a szünetben), Királyházi (Lékó, 79.) – Mayer M. (Wirth, 67.), Fejes P. (Rácz F., 91.).

Vezetőedző: Turi Zsolt.

Szeged: Molnár K. – Kormányos, Tóth I., Zsoldos, Dóra – Pócs D. (Mészáros T., 81.), Pócs T., Ondrejó, Csamangó – Beretka (Kelemen V., 53.), Csanádi (Bakó, 71.).

Vezetőedző: Paksi Péter. Gólszerzők: Fejős (35.), Fejes P. (72.), Wirth (88.).

Turi Zsolt, a szekszárdiak vezetőedzője: – A játékosok átérezték a mérkőzés jelentőségét, ennek megfelelően nagyon koncentráltan hozták le az összecsapást. Úgy gondolom, a játék képe alapján egy percig nem forgott veszélyben a győzelmünk, annak ellenére, hogy ellenfelünk rögzített szituációk után veszélyes volt. Gratulálok a csapatnak!

Taksony SE–Majosi SE 3–0 (1–0)

Dunaharaszti, Dunaharaszti MTK Sportttelep. V: Héra (Bereczki, Szkrajcsics).

Taksony: Scheilinger – Hesz, Szalai A., Fodor D. (Szabó N., 75.), Szilágyi M., Simon A., Tóth L. (Bogár L., 57.), Balázs R., Kun, Búrány, Gulyás M. Vezetőedző: Schőn László.

Majos: Genzler – Nagy Zs., Széles B., Kovács G., Bognár S., Kugli – Vituska N. (Pál M., 75.), Kovács E., Pál A., Hock – Lizák P. (Steinbach M., 75.). Vezetőedző: Tihanyvári László. Gólszerzők: Simon A. (9., 89.), Kun L. (87.).

Tihanyvári László, a majosiak edzője: – Az NB III-hoz méltatlan talajú pályán a 86. percben egyenlíthettünk volna. Persze, az igazsághoz hozzátartozik, hogy a Taksony végig fölényben futballozott.

Ferencvárosi TC II–Paksi FC II 0–0

Budapest, Kocsis Sándor Sportközpont, zárt kapuk mögött. V: Jakab (Vrbovszki, Chikán).

Ferencváros II: Szécsi G. – Mazonetto, Hajdu R., Pócsik (Szabó L., 64.), Katona B., Molnár T., Leandro, Georgijevics, Orosz M., Csonka, Nagy O. Vezetőedző: Máté Csaba.

Paksi FC II: Borsos – Delea, Vas G., Szekszárdi M. (Görög, 62.), Debreceni – Papp K., Kovács L. (Budai I., 72.), Bognár D. – Kővári (Máthé D., 72.), Gyurkits, Süvöltős A.

Vezetőedző: Kindl István.

Kindl István, a paksiak vezetőedzője: – Örülök, hogy ponttal tudtuk zárni az őszi szezont, s ezt a pontot egy jó csapat ellen, jó játékot nyújtva szereztük meg. Gratulálok a játékosaimnak a teljesítményükhöz, főleg ahhoz, amit szeptember eleje után produkáltak.

Ez volt az utolsó kör, február végén folytatódik az idény

NB III., Közép csoport, a 21. forduló további eredményei: Budapest Honvéd MFA II–Kecskeméti TE 0–2, Vác FC–Iváncsa KSE 0–0, Hódmezővásárhely FC–Rákosmente FC 0–0, ESMTK–Dunaújváros 2–3, Dabas-Gyón FC–FC Dabas 1–1, Körösladányi MSK–Monor 1–0, HR-Rent Kozármisleny–Újpest FC II 2–4.

A folytatás

A bajnokság 2021. február 28-án folytatódik, a 22. fordulóban a Majosi SE hazai pályán látja vendégül a HR-Rent Kozármislenyt, a Paksi FC II szintén hazai pályán a Kecskeméti TE együttesét fogadja, míg a Szekszárdi UFC a Rákosmente FC vendége lesz. A tavaszi szezonban tizenhét mérkőzést játszanak a csapatok, az idény küzdelmei május 30-án fejeződnek be.