kézilabda

2021.02.24. 17:49

Hozta a kötelező győzelmet a Tolna KC

A női NB II Dél-nyugat csoportjában szereplő Tolna KC nyolc góllal legyőzte az Egerszeg csapatát.

2021.02.12 Tolna, Tolna KC-Dunaújváros U22 NB II-es női kézilabda. A meccs a tolnaii sportcsarnokban volt megrendezve. Fotó:Makovics Kornél

Forrás: MW-archívum

NB II, Dél-nyugat, 13. forduló

Egerszegi KK–Tolna KC 18–26 (9–14)

Zalaszentgrót, zárt kapuk mögött. V.: Gál L., Ludvig B.

Tolna: Szabó A. – László K. 6 (2), Pásztor K. 5, Majsai-Sipos 4, Pásztor F. 3, Szmacska 3 (1), Konkoly 4. Csere: Agócs (kapus), Szilágyi H. 1, Molnár-Steiner, Domsa. Edző: Izsák Bálint.

Kiállítások: 2, illetve 10 perc.

Hétméteresek: 3/1, ill. 4/3.

A tabellán elfoglalt helyezések alapján tolnai szemszögből könnyű mérkőzésnek ígérkezett a bajnoki, s így is kezdett Izsák Bálint csapata (5. perc: 0-3). A hazaiak gólgyártására a későbbiekben mindig érkezett válasz még úgy is, hogy nem játszottak hibátlanul a vendégek. Védekezésük azonban jól működött, Szilágyi Hedvig rengeteget sáncolt, Szabó Andrea pedig jól dolgozott a fal mögött, ahogy a helyére beállt Agócs Alexandra is. A második félidőt is jól kezdte a Tolna, mely a játékrész közepénél már nyolc góllal vezetett, amit a végéig meg tudott tartani, begyűjtve az értékes két pontot.

Izsák Bálint: – Sok hibával és néha ötlettelenül játszottunk, viszont a két pont, amiért elutaztunk, az megvan!

A tolnaiak vasárnap a Siófok KC U22-es csapatát fogadják (16 óra).