labdarúgó megyei II. osztály

2021.03.22. 12:35

Gólokkal vették ki részüket a sikerekből a játékos-edzők

Csonka fordulót rendeztek a megyei II. osztályú labdarúgó bajnokságban: a koronavírus-járvány miatt a hétvége hat összecsapásából csak hármat játszottak le.

Munkatársainktól

Forrás: MW-archív

Tipikus egygólos mérkőzésen a vendég Bonyhád-Börzsöny nyerte a forduló rangadóját. A Tolna botlását kihasználva a listavezető, Őcsényben tíz gólig jutó Nagymányok immár (három) pontelőnnyel vezeti tabellát. A sereghajtó Mórágy Simontornyán sem borította a papírformát.

A játéknap érdekessége, hogy három játékos-edző is feliratkozott a góllövők közé. A nagymányoki Bodó József a 13. és az 53. perc között jutott öt találatig, a simontornyai Ambrus László mesterhármast jegyzett, míg a Tolnán eredményes Hosnyánszki Zsolt találata három pontot ért a Bonyhád-Börzsönynek.

Megyei II. osztály, a 13. fordulóban:

Simontornya TC–Mórágyi SE 7–0 (4–0)

Simontornya, v.: Rácz Zs. (Tóth T., Antal I.).

Simontornya: Juhász G. (Plézer N., a szünetben) – Kacz, Sárközi L. (Bosnyák, a szünetben, Szűcs R., 66.), Szűcs I., Horváth Cs. (Hőlaki, 59.) – Papp T., Kapinya, Szabó V., Ambrus L., Marekkel S. (Kovács Z., 66.) – Szabó D. Játékos-edző: Ambrus László.

Mórágy: Mányák – Nagy Á., Dudás Z. (Hostyánszki, 62.), Juhász A., Decsák – Pozsár, Berényi Sz., Ignácz Z., Franek (Kanalas M., 58.) – Tóth L., Fürst.

Közepes iramú mérkőzésen a játékot végig irányító hazai csapat sok helyeztet alakított ki, ami gólokban is megmutatkozott, így megérdemelt simontornyai siker született. Gól: Ambrus L. (29., 53., 56., a második 11-esből), Sárközi L. (3., 40.), Kapinya (26., 88.).

Kiállítva: Tóth L. (53.), Fürst (57.). Jók: Juhász G., Papp T., Szabó D., Kapinya.

Tolna VFC–Bonyhád-Börzsöny SE 0–1 (0–0)

Tolna, v.: Szabó P. (Kovalcsik, Horváth T.).

Tolna: Márton J. – Sós, Oláh B., Pesti D. (Szegfű, 83.), Dudoma (Takács B., 78.) – Merkl M. – Kelemen Zs., Bucher (Baros, 69.), Borda, Frankovszky (Kecskeméti, 78.) – Horváth M. Edző: Izsák Géza.

Bonyhád-Börzsöny: Schleinig – Mathesz, László L., Loósz, Forrai (Rafai, 86.) – Baranyi, Máté N., Hosnyánszki Zs., Sebestyén G. (Pechár, 91.) – Sebestyén N., Szentes. Játékos-edző: Hosnyánszki Zsolt.

Tipikus egygólos mérkőzésen a döntetlen igazságosabb eredmény lett volna. Gól: Hosnyánszki Zs. (73.). Kiállítva: Hosnyánszki Zs. (84.). Jók: Dudoma, illetve az egész vendégcsapat dicsérhető. Ifi: 6–3.

Őcsény SK–Nagymányoki SE 1–10 (0–7)

Őcsény, v.: Szappanyos (Horváth T., Kövesdi M.).

Őcsény: Lizák Zs. – Szücs M., Vig, Vecsei V., Petz (Orsós M., 29.) – Tóth H., Horváth F., Horváth B., ifj. Vecsei V. (Sárközi S., 56.) – Kispál, Schiszler. Játékos-edző: Lizák Zsolt.

Nagymányok: Schanczenbacher Z. (Pakurár, a szünetben) – Kosztancsek, Kertész G. (Bajkai, a szünetben), Gere, Feik (Borbély Cs., 74.) – Lajos D., Bakó (Harangi, a szünetben), Miklós T., Pál István, Hegedűs P. (Losonczi, a szünetben) – Bodó J. Játékos-edző: Bodó József.

Korrekt játékvezetés mellett ilyen arányban is megérdemelten nyert a tizenegyest is hibázó vendégcsapat. Gól: Schiszler (75.), illetve Bodó J. (13., 26., 37., 41., 53., a második 11-esből), Gere (1.), Pál István (7.), Kispál (33., öngól), Harangi (57.), Losonczi (90.). Jók: Schiszler, illetve az egész vendégcsapat dicsérhető. Ifi: 1–9.

A Szekszárdi UFC II-Faddi SE, a Kisdorogi FC-Madocsa SE és az Aparhanti SE-Dunakömlődi SE mérkőzés elmaradt.