kosárlabda

2021.03.05. 20:45

Nem tudott meglepetést okozni az Atomerőmű KSE Bonyhád

Fotó: Makovics Kornél (archív)

Az NB I/B Zöld csoportjában második helyen álló Vásárhelyi Kosársuli otthonában lépett pályára pénteken az Atomerőmű KSE Bonyhád férfi kosárlabda-csapata, de nem tudta elvenni vendéglátója hazai veretlenségét.

Öt percig fej-fej mellett haladt a két csapat, majd a hazaiak egy 10–0-s sorozattal elléptek. A tíz-tizenkét pontos különbség a második negyed közepéig állandósulni látszott, ekkor elsősorban Dorogi Gergőnek volt köszönhető, hogy nem ment túl nagy előnnyel nagyszünetre a vendéglátó. A második félidő elején hosszú idő után ismét tízen belülre került a Bonyhád (24. perc: 57–50), de Kalmár Viktor középtávolija után közel négy percig nem találtak gyűrűbe a völgységiek. A záró felvonásra tizennyolc pontos hátránnyal fordult Morgen Frigyes csapata, mely ugyan megnyerte a záró felvonást, a huszáros hajrá elmaradt, így tizenkettedik vereségét is elszenvedte a bajnokságban.

A bonyhádiaknál hosszú kihagyás után 10 ponttal és 6 assziszttal tért vissza Pupp Bence, míg Dorogi Gergő 19 ponttal és 11 lepattanóval dupla-duplát ért el. A völgységiek jövő pénteken a KC Pápát fogadják.