kézilabda

2021.03.02. 19:57

Revánsot vett az ősziért Bán Tamás gárdája

20210227 Tamási NB II férfi-Dél-nyugat csoport férfi kézilabda mérkőzés Hőgyészi SC - Kalocsai Kézilabda Club. Fotó: Makovics Kornél MK Tolnai Népújság

Egy tökéletes világban egy ilyen rangadón 200-300 szurkoló biztosan jelen lett volna, a koronavírus miatt azonban nélkülözni kellett őket a Hőgyészi SC-nek. Az őszi mérkőzéshez (26–33) képest jelentősen átrendeződött a két csapat kerete, a hazaiaknál két NEKA-s nem, a vendégeknél Szvétek Balázs viszont ott volt a pályán, ezúttal viszont a kalocsaiak góllövője hiányzott, míg az akadémisták jelen voltak.

Éppen a balatonbogláriaktól kettős játékengedéllyel bíró Kovács Dominik remekelt, emellett a hazaiak védekezésére és kapusteljesítményre sem lehetett panasz. Negatívumként csak azt lehetett felírni, hogy az első félidőben több ziccert is hibázott Bán Tamás legénysége, amit a szünet után minimálisra redukáltak. A vége már örömjáték volt, csak az bántó, hogy a győzelmet szurkolók nélkül kellett megünnepelniük.

NB II., Délnyugat, 14. forduló

Hőgyészi SC–Kalocsai KC 26–16 (12–8). Tamási, zárt kapuk mögött. V.: Rozina, Ujvari. Hőgyész: Hudra – Kovács D. 9 (2), Igali 2, Szabó T. 1, Héger, Gadányi 3, Vojkovics I. 2. Csere: Farkas G. (kapus), Nyitrai 1, Vald 5, Teimel M. 1, Sipos M. 2, Oláh B., Lőrinc Sz., Kovács F. Edző: Bán Tamás.

Kiállítások: 6, ill. 6 perc.

Hetesek: 2/2, ill. 0/0.

Bán Tamás: – Bármilyenek is legyenek a körülmények, bárhol foglaljon helyet a két csapat, a Kalocsa és a Hőgyész mérkőzése mindig rangadó. Hiányzott a vendégek legjobbja, Szvétek Balázs, de ugyanúgy felkészültünk a többiekből. Ez jól sikerült, hiszen csak tizenhat gólt kaptunk, jól védekeztünk, és volt kapusteljesítményünk is, támadásban pedig betartották a játékosaim a megbeszélteket.

A Kiskunhalas UKSC–Holler UFC elmaradt, mert koronavírusos megbetegedés miatt a hazai együttes a mérkőzés halasztását kérte, amibe a dunaföldváriak belementek.