labdarúgó megyei II. osztály

2021.05.10. 17:36

Fordulatos, gólgazdag meccseket hozott a hétvége

Hozták a kötelező győzelmet a dobogón álló csapatok a megyei másodosztályban: a Nagymányok három, a Tolna hat, a Bonyhád-Börzsöny két góllal bizonyult jobbnak ellenfelénél.

Tudósítóinktól

2021.05.08 Szekszárd. Szekszárd II-Mórágy megye II. focimeccs Fotó: Makovics Kornél

Fotó: Makovics Norbert

A bajnoki címért versenyben lévő gárdák begyűjtötték a három bajnoki pontot: a Nagymányok otthon, a Tolna és Bonyhád-Börzsöny pedig idegenben győzött. Utóbbi szenvedett meg leginkább a sikerért, hiszen Kisdorogon bő egy órányi játék után még 2–1-es hátrányban volt, aztán remek hajrával fordított.

Egyaránt nyolc gólt hozott a Simontornya aparhanti és a Dunakömlőd madocsai vendégjátéka. Előbbin megosztoztak a pontokon a felek, utóbbin a vendégek örülhettek győzelemnek.

Nagymányoki SE–Faddi SE 5–2 (4–2)

Nagymányok, 100 néző. V.: Tinnyei (Horváth T., Kövesdi).

Nagymányok: Schanczenbacher Z. – Hegedűs P., Tálas (Harangi, a szünetben), Gere (Sztojka Cs., a szünetben), Bajkai – Buzás A., Bakó, Kertész G., Pál István, Lajos D. (Losonczi, 68.) – Bodó J. (Horváth B., 80.). Játékos-edző: Bodó József.

Fadd: Szalai Á. – Erdei I., Gász, Gerendai G., Antus (Beda B., 75.) – Fehér K., Fazekas R., Sallai P. (Papp J., 80.) – Asztalos, Orsós M. (Horváth Z., 58.), Csibi. Edző: Vida Tamás.

Sportszerű mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem született.

Gól: Bodó J. (6., 42.), Pál István (14.), Buzás A. (36.), Hegedűs P. (68.), illetve Gerendai G. (10.), Sallai P. (44.).

Jók: Hegedűs P., Pál István, Kertész G., Buzás A., illetve Szalai Á., Fazekas R., Erdei I., Asztalos, Gerendai G., Antus. Ifi: 5–3.

Őcsény SK–Tolna VFC 0–6 (0–4)

Őcsény, 30 néző. V.: Álló (Rácz Zs., Kövesdi).

Őcsény: Lizák Zs. – Szücs M. (Vecsei V., 59.), Vig, Horváth F., Pirgi (Pulai, 71.) – Tóth H., Konrád V., Petz (Horváth Cs., a szünetben), Sárközi R. – Horváth B. (Sárközi S., 77.), Schiszler. Játékos-edző: Vecsei Viktor.

Tolna: Márton J. – Dudoma (Kneller, 59.), Oláh B., Pesti D., Kovács G. – Takács B., Baros (Gál T., 59.), Fögler, Frankovszky – Bucher (Szegfű, 59.), Horváth M. (Kelemen Zs., 65.). Edző: Izsák Géza.

Korrekt játékvezetés mellett, sportszerű mérkőzésen megérdemelt vendégsiker született.

Gól: Bucher (17., 32.), Baros (15.), Pesti D. (21.), Szegfű (63.), Gál T. (74.).

Jók: Lizák Zs., Horváth F., Vig, Schiszler, illetve az egész vendégcsapat dicséretet érdemel.

Kisdorogi FC–Bonyhád-Börzsöny SE 2–4 (1–0)

Kisdorog, 100 néző. V.: Pekoli (Horváth T., Maczik).

Kisdorog: Preiszig (Kiss A., 71.) – Pálinkás E. (Páli, 67.), Horváth P. (János K., 79.), Pálinkás N., Varga A. – Kadosa, Palkó Máté, Bordi (Dézsi, 62.), Varga Á. – Schiller A., Horváth G. Edző: Brunner Attila.

Bonyhád-Börzsöny: Schleinig – Baranyi, László L., Loósz, Mathesz – Sebestyén N., Hosnyánszki Zs., Máté N., Knipl (Kőrösi, 78.) – Szentes, Pechár (Forrai, a szünetben). Játékos-edző: Hosnyánszki Zsolt.

Az első félidő a lelkesen játszó hazaiaké volt, de a hajrát jobban bírta a címvédő, így nem sikerült pontot rabolniuk a vendégektől.

Gól: Varga Á. (8.), Palkó Máté (61.), illetve Knipl (47.), Szentes (66.), Sebestyén N. (82.), Hosnyánszki Zs. (85.).

Jók: Horváth G., Varga A., Pálinkás N., illetve Mathesz, Máté N., Baranyi, Sebestyén N. Ifi: 1–6.

Aparhanti SE–Simontornya TC 4–4 (3–1)

Aparhant, 100 néző. V.: Éreth (Tinnyei, Kapéter).

Aparhant: Kovács L. – Müller M., Kovács M., Gyalog (Batta, 62.) – Kajtár I. (Jakab R., 73.) – Molnár N., Minker, Jakab A., Világosi – Miklóssy, Buzás T. Játékos-edző: Máté Balázs.

Simontornya: Plézer N. – Szűcs I., Horváth Cs., Ambrus S., Hőlaki (Kacz, 17.) – Sárközi L. (Marekkel S., 77.), Kapinya, Szabó V., Ambrus L., Koncz – Szabó D. Játékos-edző: Ambrus László.

A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, az első félidőben magabiztosan vezettek, de a szünet után újra jött egy kisebb kihagyás, így végül egy ponttal gazdagodtak.

Gól: Miklóssy (10., 20.), Buzás T. (44.), Világosi (78.), illetve Koncz (50., 61., mindkettő 11-esből), Ambrus L. (25.), Sárközi L. (76.).

Jók: Miklóssy, Világosi, Molnár N., illetve Kapinya, Szabó D., Horváth Cs., Koncz. Ifi: 4–4.

Szekszárdi UFC II–Mórágyi SE 1–0 (1–0)

Szekszárd, v.: Pekoli (Domokos L., Csobot L.).

Szekszárd II: Kocsmár – Őri, Rátkai, Gellér, Temesi – Torma, Tolnai L. – Sütő (Adorján Á., 77.), Csende I. (Csende R., 77.), Bierer (Bicz, 65.) – Hencz (Csiki, 73.). Edző: Vizdár Zsolt.

Mórágy: Mányák – Nagy Á., Lestár, Dudás Z., Grassy – Pozsár, Berényi Sz., Kanalas M. (Juhász A., 68.), Ignácz Z. – Hostyánszki B., Löfli M. (Franek, 84.). Edző: Illés Béla.

Gyenge mérkőzésen az egy gólt találó hazai együttes otthon tudta tartani a három pontot.

Gól: Hencz (44.). Jók: Rátkai, Hencz, ill. Mányák, Lestár, Nagy Á., Ignácz Z.

Madocsa SE–Dunakömlődi SE 3–5 (1–2)

Madocsa, 70 néző. V.: Kiss G. (Antal I., Debreceni K.).

Madocsa: Müller M. – Szívós, Kern T., Hahn, Araczki I. – Rein, Varga L., Herger – Madár (Eke, a szünetben), Szintai B. (Pergel, 79.), Zengrűber (Nyulasi, 75.). Edző: Böde Dániel.

Dunakömlőd: Bérdi Z. – Adorján T., Kern M., Balogh P. (Györgye, 79.), Holweiger R. (Józsa, 84.) – Farkas P., Bráz, Péger (Spiegel, 88.) – Csonka J. (Csonka T., a szünetben), Poroszkai J. (Krémer, 79.), Szlucska. Edző: Kollarics Zsolt.

A hazaiak mindkét félidőt rosszul kezdték, így nem volt esélye a pontszerzésre.

Gól: Varga L. (40.), Rein (62., 11-esből), Herger (93.), illetve Poroszkai J. (19., 49.), Szlucska (59., 90.), Farkas P. (12.).

Jók: Varga L., Rein, Szintai B., Zengrűber, illetve Adorján T., Bráz, Poroszkai J., Szlucska, Héger. Ifi: elmaradt.

Ez következik

Megyei II. osztály, a 21., utolsó előtti teljes forduló programja.

Május 15., szombat: Faddi SE–Simontornya TC 17 óra, Bonyhád-Börzsöny SE–Őcsény SK 17 óra, Nagymányoki SE–Madocsa SE 17 óra, Tolna VFC–Aparhanti SE 17 óra.

Május 16., vasárnap: Dunakömlődi SE–Szekszárdi UFC II 17 óra, Mórágyi SE–Kisdorogi FC 17 óra.