labdarúgó megyei II. osztály

2021.09.20. 15:47

A mányokiak nyerték a hibátlan csapatok rangadóját

Gólokban bővelkedő mérkőzésen szerezte meg első győzelmét a Bonyhád-Börzsöny SE, a Dunakömlődi SE és az újonc ASE Paks a megyei II. osztályban.

Tudósítóinktól

Fotó: Molnár Gyula

A megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság 4. fordulójában a veretlenek csatájából a Nagymányoki SE jött ki győztesen, így tartja a lépést a szintén százszázalékos Tolna VFC-vel.

Tolna VFC–Faddi SE

8–0 (3–0)

Tolna, 300 néző. V.: Szabó P. (Tinnyei, Kapéter J.).

Tolna: Fóris D. – Sós, Dudoma, Oláh B. (Fazekas T., 56.), Kovács G. (Schmidt F., 60.) – Borda G., Takács B. (Kovács D., 58.), Frankovszky (Szegfű, 67.), Baros (Borda B., 79.) – Pesti D., Bucher. Edző: Szőcs Richárd.

Fadd: Szalai Á. – Csányi O. (Beda B., 52.), Fazekas R., Gerendai G., Antus Zs. – Pápai (Papp J., 70.), Asztalos, Szabó M. – Szabó B., Hostyánszki A., Farkas K. Edző: Vida Tamás.

Hamar vezetést szerzett a vendéglátó, mely – bár voltak ciklusok, amikor a faddiak játszottak kisebb fölényben – végig kézben tartotta a mérkőzést.

Gól: Borda G. (35., 56.), Pesti D. (58., 75.), Dudoma (2.), Frankovszky (5.), Bucher (73.), Szegfű (87.).

Jók: az egész hazai csapat, illetve Farkas K., Hostyánszki A. Ifi: 4–1.

Nagymányoki SE–

Mórágyi SE 3–2 (3–1)

Nagymányok, 150 néző. V.: Pekoli (Rácz Zs., Debreceni K.).

Nagymányok: Pakurár – Garai, Bakó Zs., Feik, Kertész G. (Jenei, a szünetben) – Gere, Majlinger (Kovács K., 92.), Kajtár V., Miklós T. (Harangi, 90.) – Kosztencsek, Lajos D. Játékos-edző: Hegedűs Péter.

Mórágy: Mányák D. – Ignácz Z., Tóth B., Vig, Rozgonyi – Grassy, Lölfi D., Mányák N., Régi D. – Pozsár, Acsádi D. Edző: Illés Béla.

A „hatpontos” mérkőzésen sikerült legyőzniük a hazaiaknak a jó erőkből álló ellenfelüket.

Gól: Kajtár V. (12.), Bakó Zs. (30.), Feik (34.), illetve Ignácz Z. (25.), Régi D. (78.).

Kiállítva: Bakó Zs. (56.), illetve Tóth B. (91.).

Jók: Pakurár, Gere, illetve Rozgonyi, Régi D., Ignácz Z. Ifi: 3–2.

Dunakömlődi SE–

Simontornya TC 6–4 (5–3)

Dunakömlőd, 100 néző. V.: Farkas R. (Huszár).

Dunakömlőd: Bérdi – Adorján T., Bráz (Solt B., 76.), Csikós (Widemann, 76.), György Á. (Rácz Z., 70.) – Péger D., Farkas P., György E., Balogh K. (Kapitány, a szünetben) – Csonka J. (Poroszkai, 64.), Szlucska. Játékos-edző: Farkas Péter.

Simontornya: Juhász G. – Kovács J. (Varga Z., 28.), Papp T. (Juhász V., 35.), Szűcs I., Horváth Cs. – Szabó D., Koncz, Kapinya, Csomor, Szabó V. – Ambrus L. Játékos-edző: Ambrus László.

Küzdelmes mérkőzésen a végig jól játszó hazaiak ilyen arányban is megérdemelten nyertek.

Gól: Csonka J. (8., 14.), Szlucska (27., 50.), Györgye E. (20.), Balogh K. (31.), illetve Szabó D. (3., 57.), Ambrus L. (11., 32.).

Jók: a teljes hazai csapat, illetve Ambrus L., Kapinya, Szabó D. Ifi: 4–1.

Kisdorogi FC–

Bonyhád-Börzsöny SE 5–6 (2–4)

Kisdorog, 110 néző. V.: Éreth (Brettner, Sziget).

Kisdorog: Miklós I. – Varga Á. (Szabó D., 75.), Binder (Dézsi, a szünetben), Pálinkás N., Varga A. – Kadosa, Páli, Palkó Máté, Koszter – Óbert (Józsi V., a szünetben), Horváth G. Edző: Brunner Attila.

Bonyhád-Börzsöny: Erős E. – Knipl, Őri, Krájer, Baranyi – Szücs M. (Eckert, 77.), Mérges (Bece, 65.), Tóth R., Buzás T. (Pechár, 72.) – Rafai (Csobot A., 60.), Dóczi (Pongrácz B., 74.). Edző: Töttös László.

A kritikán aluli játékvezetői döntések (két büntető, hét sárga lap, egy kiállítás) és a helyzeteit sorra kihagyó hazaiak nem tudtak pontot tartani otthonukban.

Gól: Óbert (13.), Páli (30.), Dézsi (72.), Pálinkás N. (74.), Palkó Máté (90.), ill. Mérges (1., 26., a második 11-esből), Dóczi (22.), Rafai (31.), Buzás T. (67., 11-esből), Pechár (78.).

Kiállítva: Józsi V. (86.).

Jók: Horváth G., Pálinkás N., ill. Knipl, Buzás T., Rafai, Dóczi, Tóth R. Ifi: 1–6.

ASE Paks–Aparhanti SE

3–2 (1–0)

Paks, 100 néző. V.: Kiss G. (Antal I., Kövesdi).

ASE: Krizák – Németh R., Hajpál (Kiss M., 81.), Blága Cs. (Dömény, 77.), Tóth Gy. (Szász T., 68.) – Lengyel A., Karszt A., Keresztes D. (Licker, 71.), Szatmári – Glósz (Nyúl P., 60.), Timár. Edző: Orosz József.

Aparhant: Seregi Sz. – Jakab A., Kovács M., Hegyi (Fazekas A., 81.), Bajkai – Illés Á. (Beszterczán, 71.), Árpa, Kajtár I. (Molnár N., a szünetben) – Batta (Miklós L., 60.), Miklóssy (Máté B., a szünetben), Boros K. Játékos-edző: Máté Balázs.

A több helyzetet kialakító és azokat jobban kihasználó csapat megérdemelten szerezte meg a három pontot.

Gól: Nyúl P. (66., 91.), Glósz (13.), illetve Boros K. (62., 11-esből), Máté B. (70.).

Jók: egész hazai csapat dicsérhető, illetve Jakab A., Máté B., Seregi Sz., Árpa. Ifi: 5–1.

Ez következik

Megyei II. osztály, az 5. forduló programja. Szeptember 25., szombat: Faddi SE–Kisdorogi FC 16 óra, Simontornya TC–ASE Paks 16 óra, Bonyhád-Börzsöny SE–Dunakömlődi SE 16 óra.

Szeptember 26., vasárnap: Aparhanti SE–Nagymányoki SE 16 óra, Mórágyi SE–Madocsa SE 16 óra.

A Tolna VFC együttese a hétvégi fordulóban szabadnapos lesz.

Borítóképünk: A piros mezes paksiak a ráadásban lőtt góllal tartották otthon mindhárom pontot az Aparhant ellen.