labdarúgó megyei II. osztály

2021.09.06. 12:53

Kiütéses sikerrel vágott vissza a Tolna a börzsönyieknek

Munkatársainktól

A játéknap rangadóját a tavalyi bronzérmes Bonyhád-Börzsöny és az ezüstérmes Tolna vívta. A tavalyi idényben mindkét összecsapást a börzsönyiek nyerték, s ezúttal is a hazaiak szerezték meg a vezetést. A folytatásban azonban hibáikat kihasználva a tolnaiak a négy gólig jutó Baros vezérletével nem csak fordítani tudtak, de végül kiütéses győzelmet arattak.

Ugyancsak vendégsiker született Dunakömlődön, ahonnan a mórágyiak remek napot kifogó kapusuknak és egy a hajrában szerzett gólnak köszönhetően vitték el mindhárom pontot.

Eredmények, 2. forduló.

Bonyhád-Börzsöny SE–Tolna VFC 1–7 (1–2)

Bonyhád-Börzsöny, 100 néző, v: Álló T. (Tóth T., Rimai B.).

Bonyhád-Börzsöny: Ladányi – Knipl A., Fenyvesi (Rafai, 57.), Krájer, Baranyi (Szücs M., 70.) – Eisenser (Mérges, 67.), Őri, Csobot P. (Bece T., 57.), Buzás T. – Pechár, Dóczi, vezetőedző: Töttős László

Tolna: Fóris D. (Márton J., 70.) – Sós, Dudoma (Schmidt F., 67.), Kovács G., Fazekas T. (dr. Papp T., 17.) – Pesti D., Baros, Horváth M., Borda – Sára P. (Frankovszky, a szünetben.), Takács B. (Szegfű, 60.). Edző: Szőcs Richárd.

Sportszerű mérkőzésen a szünet után a vendégek könyörtelenül használták ki a hazaiak saját térfélen elszórt labdáit, szép támadásbefejezésekkel kiütéses sikert arattak.

Gól: Buzás T. (20.), illetve Baros (40., 45., 60., 67.), Borda (58., 78.), Takács B. (50.).

Jók: az egész vendégcsapat dicséretet érdemel. Ifi: 1–4.

Nagymányoki SE–Faddi SE 5–3 (3–2)

Nagymányok, v.: Farkas R. (Brettner, Kövesdi).

Nagymányok: Pakurár – Garai, Bakó Zs., Kosztancsek (Majlinger, 80.), Kertész G. – Gere, Jenei, Kajtár V., Miklós T. – Horváth B. (Harangi, 56.), Lajos D. Játékos-edző: Hegedűs Péter.

Fadd: Szalai Á. – Keresztes G., Gerendai G., Gász, Antus – Fehér K., Szabó M., Sallai – Udovisits (Papp J., 34.), Farkas K., Szabó B. Edző: Vida Tamás.

A gyenge napot kifogó hazaiak otthon tartották a három pontot a jól küzdő, de foghíjas kerettel érkező faddiakkal szemben.

Gól: Lajos D. (1., 16., 78.), Garai (45+3.), Harangi (89.), illetve Fehér K. (28.), Sallai (44.).

Jók: Lajos D., illetve Szalai Á., Fehér K., Sallai, Szabó M., Szabó B. Ifi: 2–2.

Dunakömlődi SE–Mórágyi SE 1–2 (0–1)

Dunakömlőd, 70 néző. V.: Pekoli (Kiss G., Vámosi).

Dunakömlőd: Tanczal – Balogh P., Csonka T., Bráz, Györgye M. – Péger D., Farkas P., Györgye E., Balogh K. (Rácz Z., 74.) – Csonka J., Szlucska. Edző: Kollarics Zsolt.

Mórágy: Mányák D. – Kanalas M., Vig (Vecsei V., 76.), Lestár, Rozgonyi – Ignácz Z., Grassy, Mányák N., Löfli D. (Janicsek, 83.) – Pozsár, Acsádi D. Edző: Illés Béla.

Jó iramú mérkőzésen két szezonra való helyzetet kidolgozó és kihagyó hazaiak ellen a defenzíven játszó, védekezésre kényszeredett mórágyiak a parádésan védő kapusuknak köszönheti a győzelmet.

Gól: Szlucska (70., 11-esből), illetve Ignácz Z. (1.), Mányák N. (90.).

Jók: Csonka T., Bráz, illetve Mányák D., Rozgonyi, Lestár, Mányák N., Kanalas.

Madocsa SE–Kisdorogi FC 4–0 (0–0)

Madocsa, 150. V.: Szabó P. (Kapéter J., Brettner).

Madocsa: Müller R. – Klinger, Kern T., Hahn, Araczki I. (Szabó R., 34.) – Rein, Éger (Újvárosi, 76.), Herger – Eke (Zengrűber, 51.), Besenczi I. (Bíró K., 68.), Gondos (Böde I., 51.). Edző: Böde Dániel.

Kisdorog: Miklós I. – Varga Á., Páli, Pálinkás N., Varga A. – Dézsi, Pálinkás E. (Preiszig, 15.), Palkó Máté, Koszter – Schiller A., Horváth G. Edző: Brunner Attila.

Kiegyenlített első félidő után a cseréknek köszönhetően feljavult a hazaiak támadójátéka, így győzelemnek örülhetett a szép számmal visszatérő nézőközönség. A találkozó elején súlyos sérülést szenvedő Pálinkás Ervinnek jobbulást kíván a vendéglátó együttes.

Gól: Böde I. (60., 67., az első 11-esből), Besenczi I. (56.), Zengrűber (85.).

Jók: Müller R., Hahn, Herger, Böde I., Zengrűber, illetve Miklós I., Horváth G. Ifi: 1–3.

Simontornya TC–Aparhanti SE 4–2 (1–0)

Simontornya, 50 néző. V.: Rácz Zs. (Horváth T., Vámosi).

Simontornya: Juhász G. – Kovács J., Marekkel S. (Csomor, a szünetben), Szűcs I., Horváth Cs. – Szabó D., Koncz, Kapinya, Varga Z., Papp T. – Ambrus L. Játékos-edző: Ambrus László.

Aparhant: Seregi – Miklós L. (Jakab R., 76.), Lovász R., Hegyi, Bajkai – Minker (Heidecker, a szünetben), Árpa, Kajtár I. – Boros K., Miklóssy (Farkas A., 79.), Molnár N. (Máté B., a szünetben). Játékos-edző: Máté Balázs.

Fegyelmezett, jó játékkal tartották otthon a pontokat a vendéglátók a jó csapat benyomását keltő aparhantiak ellen.

Gól: Kapinya (22., 76.), Koncz (55.), Ambrus L. (87.), illetve Boros K. (52.), Máté B. (86.).

Kiállítva: Hegyi (80.).

Jók: Koncz János vezérletével az egész hazai csapat dicsérhető, illetve Seregi, Árpa, Kajtár I. Ifi: 5–1.

Az ASE Paks csapata a hétvégén szabadnapos volt.

Ez következik

Megyei II. osztály, a 3. forduló programja. Szeptember 11., szombat: Bonyhád-Börzsöny SE–Simontornya TC 14.30 óra, Faddi SE–Madocsa SE 16.30 óra. Szeptember 12., vasárnap: Aparhanti SE–Dunakömlődi SE 16.30, Mórágyi SE–ASE Paks 16.30, Kisdorogi FC–Tolna VFC 16.30 óra. A Nagymányoki SE a hétvégén szabadnapos lesz.

Borítóképünkön: Besenczi (pirosban) góljával szerzett vezetést a Madocsa a kisdorogiak ellen.