Férfi kosárlabda NB I

2021.10.06. 08:10

Az első győzelmére hajt az Atomerőmű SE

Idénybeli első győzelmére hajt az Atomerőmű SE férficsapata, amely az Egis Körmendet fogadja ma este a szekszárdi városi sportcsarnokban.

Munkatársunktól

Fotó: Makovics Kornél

Második hosszabbításos meccsét bukta el az Atomerőmű SE, amely az Alba Fehérvár (104–106) után a Sopron KC-től (107–109) is a ráadásban kapott ki. A két meccs között a Szolnoki Olajbányásszal szemben is alulmaradt az ASE (67–90), így ma az idénybeli első győzelméért lép pályára az Egis Körmend ellen Teo Hojc együttese.

Nem lesz könnyű dolguk Eilingsfeld Jánoséknak, hiszen a vasiak mindkét bajnokijukat megnyerték, ráadásul mindkettőt idegenben (Oroszlányban 78–72-re, Zalaegerszegen 84–80-ra győztek). Jó előjel a paksiak számára, hogy az utolsóként igazolt légiós, a szerb Brano Djukanovics egyre inkább felveszi a ritmust, Sopronban 20 pontot, egy lepattanót és 2 gólpasszt jegyeztek fel a neve mellé.

Teo Hojc nagyon bosszús volt a hétvégi vereség miatt, ami érthető is, hiszen szinte végig az Atom kezében volt a győzelem, de a hajrában hagyták, hogy a Milos Boriszov vezette hazaiak kiénekeljék a szájukból a sajtot.

„Minden a kezünkben volt, mégis engedtük kicsúszni belőle – mondta Hojc. – Ez fáj a legjobban. Természetesen csalódott vagyok, mert ez a második olyan találkozó, amit hosszabbításban veszítünk el. Ez azt jelenti, hogy közel vagyunk, de képesnek kell lennünk arra, hogy megtegyük az utolsó lépést, és meg tudjunk nyerni egy ilyen mérkőzést” – tette hozzá.