kézilabda

2021.10.25. 14:18

Az FGKC maradt hibátlan a derbi után

Tolnai Népújság

20210904_Kézilabda_Szekszárd_FGKC felkészülési tornája a szekszárdi sportcsarnokban FGKC-PEAC_Fotó:Mártonfai Dénes_Tolnai Népújság _MD_TN

Forrás: MW-archívum

A félidei döntetlen után négy góllal győzött a PEAC vendégeként a Szekszárdi Fekete Gólyák KC, ezzel Bordán Anna együttese maradt százszázalékos a női NB II Dél-nyugat csoport hétvégi rangadója után.

Női NB II, Dél-nyugat, 5. forduló

PEAC–Szekszárdi Fekete Gólyák KC 26–30 (16–16)

Pécs, 100 néző. Vezette: Kovács-Sebők, Réti.

Szekszárd: Nagy A. – Kapás T. 2, LENGYELFALUSY 3, Fehér T. 8 (5), GULYA 3, CSAJKÓ 8, Rácz A. Csere: Schell, Kutasi (kapusok), Keringer, GULYÁS L. 6, Bognár Zs., Baksai, Dinnyés, Bordán Alexandra. Edző: Bordán Anna.

Kiállítások: 4, illetve 8 perc.

Hétméteresek: 6/3, ill. 6/5.

Az első percekben fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a szekszárdiak egyéni hibáit kihasználva a hazaiak meg tudtak lépni. Négy gólnál nagyobb előnyt azonban nem tudtak kiépíteni (17. perc: 10–6), mert Gulya Krisztina, Keringer Klaudia és Gulyás Lenke beállásával, valamint a jó periódust kifogó Lengyelfalusy Viviennek köszönhetően visszajött az FGKC.

A szünet után sokáig folyt az adok-kapok játék (42. p.: 21–21), ekkor azonban feljavult a Szekszárd védekezése, Nagy Alexandra is egyre többször találkozott a labdával, Csajkó Eliza pedig negyedóra elforgása alatt dobott hat góljával meghatározta a végeredményt.

„Támadásban biztatóan kezdtünk, de a védekezésünk keménysége méltatlan volt a rangadóhoz. Utóbbin sikerült változtatnunk, ami alapjaiban határozta meg a meccs végkimenetelét. A csapat által elvégzett heti munkával maximálisan elégedett vagyok, de figyelemben, fegyelmezettségben kellene előre lépnünk, akkor egy jobban játszó ellenfelet is magabiztosan tudnánk legyőzni” – fogalmazott a szekszárdiak vezetőedzője.

A Fekete Gólyák vasárnap 15 órától a nyeretlen Balatonboglárt fogadja.

Női NB II, Dél-nyugat, az állás

1. Szekszárd 5 5 0 0 162–95 10

2. Fehérvár U22 5 5 0 0 158–121 10

3. PEAC 5 4 0 1 168–126 8

4. Nagyatád 5 3 1 1 124–126 7

5. DKKA U22 5 2 1 2 156–128 5

6. Pázmánd U22 6 2 1 3 150–157 5

7. Rákosmente 5 2 1 2 127–138 5

8. Siófok U22 5 2 1 2 150–163 5

9. Hévíz 5 1 1 3 123–159 3

10. Nagykanizsa 6 1 0 5 136–160 2

11. Balatonboglár 5 0 2 3 144–180 2

12. Marcali 5 0 0 5 118–163 0