Női kosárlabda NB I

2021.10.24. 17:59

Győrben is megőrizte veretlenségét a KSC Szekszárd

Rangadónak indult, de végül sima szekszárdi győzelmet hozott a női kosárlabda-bajnokság 6. fordulójának nyitómeccse Győrben.

TEOL

Forrás: MW

Fotó: Krizsan Csaba

Az elejétől fogva kiválóan kontrollálta a mérkőzést a győri csarnokban a KSC. Studer irányításával és pontjaival már az első negyedben nyolc pontot vert a WNBA-s sztárral, Mompremierrel kiegészült kisalföldi gárdára Djokics Zseljko csapata.

A szekszárdiak fokozatosan elléptek a zöld-fehérektől, s percről percre, negyedről negyedre hizlalták fórjukat. Goree remekelt egykori csapata ellen, dupla duplával zárta a meccset (18 pont, 10 lepattanó, 25 VAL), Milics is hasonlót alkotott (16 pont, 10 lepattanó, 20 VAL), s a betegségből felgyógyuló Gereben is kiváló játékkal tért vissza (12 pont, 7 lepattanó, 7 gólpassz, 24 VAL). A szekszárdiakat ismét sok szurkoló elkísérte, akik remek hangulatot teremtettek az egyébként eléggé üres győri egyetemi csarnokban.

A KSC nem áll meg: Győrben tölti az éjszakát a csapat, majd hétfőn Bécsből repülnek Moszkvába, a soron következő Euroliga-mérkőzésükre, ahol – ha így játszanak – esélyük lehet első győzelmük begyűjtésére a nemzetközi topligában.

UNI-GYŐR MÉLY-ÚT –

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD

59–80 (17–25, 9–18, 14–18, 19–19)

Női NB I., 6. forduló. Győr, Széchenyi István Egyetemi csarnok. V: Papp P., Csabai-Kaskötő B., dr. Mészáros B.

Győr: Weninger 4, Ruff-Nagy 3/3, Török 7/3, Dombai 4, Mompremier 28. Csere: Colley, Varga 2, Rozmán, Oroszova 11/9, Milkovic, Markovic, Révész. Edző: Iványi Dalma.

Szekszárd: Studer 7/3, Miklós 5/3, Friskovic 5/3, Goree 18, Milic 16/3. Csere: Vorpahl 3/3, Gereben 12, Mányoky 2, Bálint 8/3, Krnjic 4. Edző: Djokics Zseljko.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 6–6. 6. p.: 8–12. 9. p.: 13–21. 15. p.: 19–35. 21. p.: 30–45. 24. p.: 33–49. 30. p.: 40–61. 33 .p.: 44–65. 36. p.: 46–70.

Kipontozódott: Friskovec a 37. percben

Borítóképünkön: Cyesha Goree (a labdával) dupla-duplát ért el: 18 pontja mellé 10 lepattanót is begyűjtött