kézilabda

2021.10.05. 19:05

Szoros félidő után magabiztosan nyert a Szekszárd

Szoros első félidő után magabiztos győzelemmel őrizte meg hibátlan mérlegét a bajnokságban a Szekszárdi Fekete Gólyák KC.

Női NB II, Dél-nyugat, 3. forduló. Gárdony-Pázmánd NKK U22–Szekszárdi Fekete Gólyák KC 19–26 (10–13). Pázmánd, 20 néző. V.: Borsóné Nagy T., Lakatos I.

Szekszárd: Nagy A. – Kapás 2, LENGYELFALUSY 6, Fehér T. 4 (3), Gulya, Csajkó 6, RÁCZ A. 6. Csere: Schell, Kutasi (kapusok), Keringer 1, Gulyás L. 1, Bognár Zs., Baksai B., Dinnyés D., Bordán Alexandra. Edző: Bordán Anna.

Kiállítások: 6, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3.

Bordán Anna: – Védekezésünkbe sok hiba csúszott, nyolc ziccert hagytunk ki az első harminc percben. A második játékrészben nyolccal elléptünk, de az utolsó percekre visszatértek a hibák. A legjobb teljesítményt Rácz Adrienn nyújtotta, az első részben Lengyelfalusy Viviennek voltak szép megoldásai támadásban, de a sérüléséből visszatért Csajkó Eliza hat gólja is fontos tényező volt. Az edzéseken látott munka alapján remélem, hogy ennél még sokkal több van a csapatban.

A Fekete Gólyák legközelebb jövő héten pénteken, a nagyatádi Rinyamenti KC-t látják vendégül.

Női NB II., Délnyugat, az állás

1. Szekszárd 3 3 0 0 99–55 6

2. PEAC 3 3 0 0 110–78 6

3. Fehérvár U22 3 3 0 0 94–67 6

4. Nagyatád 3 2 1 0 82–67 5

5. DKKA U22 3 1 1 1 95–81 3

6. Siófok U22 3 1 1 1 87–95 3

7. Nagykanizsa 3 1 0 2 72–74 2

8. Hévíz 3 1 0 2 71–93 2

9. Pázmánd U22 3 0 1 2 69–78 1

10. Rákosmente 3 0 1 2 69–86 1

11. Balatonboglár 3 0 1 2 79–112 1

12. Marcali 3 0 0 3 59–100 0