kézilabda

2021.10.19. 16:37

Utolsó pillanatban jött a hőgyésziek győztes gólja

20210227 Tamási NB II férfi-Dél-nyugat csoport férfi kézilabda mérkőzés Hőgyészi SC - Kalocsai Kézilabda Club. Fotó: Makovics Kornél MK Tolnai Népújság

Forrás: MW-archívum

Hét másodperccel a vége előtt dobott góllal győzte le a Ferencváros U23-as csapatát a férfi NB II-es bajnokságban a Hőgyészi SC, ezzel tovább tapad az élmezőnyre a gárda.

Férfi NB II, Dél-nyugat, 4. forduló

Hőgyészi SC–Ferencvárosi TC U23 29–28 (14–15)

Tamási, 120 néző. V.: Nagy L., Szekeres L.

Hőgyész: Szente – Sipos M. 2, Nyitrai, Vald 3, Gadányi 1, Szabó T. 5, VOJKOVICS I. 6. Csere: Hudra, Farkas G. (kapusok), VOJKOVICS GY. 4 (1), SZAKCSI 4, Szabó B. 4 (4), Kovács F. Edző: Bán Tamás.

Hetesek: 7/5, ill. 3/3.

Kiállítások: 6, ill. 6 perc.

Nem a legjobb előjelekkel várta a mérkőzést a házigazda, melynek keretéből három szélső (Teimel Márk, Oláh Bence, Lőrinc Szabolcs), valamint a védekezésben és támadásban is hasznos Sebestyén Csaba is hiányzott. Nem is kezdte jól a mérkőzést a Hőgyész (1–5), de a félidőre vissza tudott jönni egygólos különbségre.

Szünet után ezúttal a gyors indításos gólok működtek, nem úgy, mint az ezt megelőző találkozón, Vojkovics Istvánék fordítani is tudtak. A végére azonban elfáradtak, a technikás ferencvárosi fiatalok pedig visszajöttek a meccsbe. Fél perccel a vége előtt időt kért Bán Tamás, hogy átbeszéljék a figurát, s bár Vojkovics Gyula kapufát lőtt, hét másodperccel a vége előtt a kipattanót Szakcsi Dávid Tamás a levegőből a hálóba pofozta a labdát, otthon tartva a két pontot.

Bán Tamás: – Még mindig nem játszottunk igazán jól, de hatalmasat küzdöttünk, ezért megérdemeltük a győzelmet.