Férfi kézilabda NB II

2021.12.14. 18:30

A dobogóról várhatja a tavaszt a Hőgyész

A sereghajtó siklósiak legyőzésével harmadik helyen zárta az őszi szezont a Hőgyészi SC együttese a férfi NB II. Dél-nyugat csoportjában.

Sebestyén Csabáékat (labdával) nem lehetett megállítani (Fotó: Makovics Kornél)

Az előzmények ideálisak voltak a Hőgyész számára, hogy győzelemmel és esetlegesen harmadik helyen zárja az őszi szezont. Két sikerrel vett bajnoki után a pont nélkül sereghajtó siklósiakhoz utazott Bán Tamás együttese abban a tudatban, hogy ha nyernek, a Mecseknádasd pedig vereséget szenved a listavezető nagykanizsaiaktól, feljöhet a dobogóra.

A körülmények azonban egyáltalán nem voltak azok, s ezek rányomták bélyegüket a vendégek játékára. Rengeteget hibáztak a hőgyésziek, védekezésben és támadásban is dekoncentráltak voltak. Vojkovics Istvánék a hatodik percben vették át a vezetést (4–3), amit már nem is engedtek ki a kezükből. A hét-nyolc gólos különbség állandósult a második félidőben, a legnagyobb előnyt a 45. percben Szakcsi Dávid Tamás találatával tette közé a Hőgyész (22–13),s ezt az előnyt a végéig meg is tudta tartani.

Miután a mecseknádasdiak 31–24-re kikaptak a Tungsram SE-től, így a Hőgyész játékosai bronzérmes helyen mehetnek a megérdemelt pihenőjükre.

Férfi NB II., Dél-nyugat, a 11. fordulóban.

MK-Pelikán Siklós KC–Hőgyészi SC 19–28 (9–16).

Siklós, 95 néző. V.: Tóbiás R., Végh A. Hőgyész: SZENTE – Sipos M., Sebestyén Cs. 3, Vojkovics Gy. 3 (2), Vald 3, VOJKOVICS I. 6, Szakcsi 6 (1). Csere: Hudra, Farkas G. (kapusok), Teimel M., Szabó T., Nyitrai, Szabó B. 6 (3), Kovács F., Oláh B. 1, Széles. Vezetőedző: Bán Tamás.

Hetesek: 1/1, ill. 8/6.

Kiállítások: 4, ill. 4 perc.

– Nem életünk mérkőzését játszottuk, a lényeg azonban a győzelem és az őszi harmadik helyezés – nyilatkozta Bán Tamás, a hőgyésziek mestere. A tavaszi szezon február második hétvégéjén indul, a HSC január első hetében kezdi a felkészülést.