2022.02.19. 21:36

Bronzéremért játszhat a kupában az Atomerőmű KSC

Tizenhét ponttal, 83-66-ra kikapott a házigazda DVTK-tól a Killik László Magyar Kupa elődöntőjében az Atomerőmű KSC Szekszárd, így vasárnap 15.30 órakor a bronzéremért játszhat az NKA Universitas PEAC ellen.

Fotó: Dömötör Csaba

Fotó: Domotor Csaba

Amitől Djokics Zseljko a mérkőzés előtt tartott, beigazolódott. A házigazda DVTK teljesítményén nagyot dobott a Csata elleni utolsó pillanatokban megnyert pénteki negyeddöntő, de az első negyed 13 pontos különbségében az is közrejátszott, hogy a szekszárdiaknak nagyon nem mentek a dobások (mezőnyből 4/14, büntetőkből 5/8).

És nem ment a folytatásban sem, pedig a második negyed közepén úgy tűnt, megcsillan a remény, hogy végre elkapják a fonalat Nikolina Milicsék. Szépen végigvitt akciókkal, kiharcolt büntetőkkel közeledtek ellenfelükhöz, de ekkor már húsz pont volt a differencia. Ráadásul az első félidőben a három magasember mellé senkinek sem sikerült felnőnie a feladathoz (a szerb-bosnyákon kívül csak Goree Cyesha és Krnjics Szárá szerzett pontot). A miskolciaknak természetesen, ahogy az ilyenkor lenni szokott, minden bejött.

A második félidő elején Studer Ágnes is feliratkozott a pontszerzők közé, de a különbség nem csökkent, mert a DVTK minden egyes hibát könyörtelenül megbüntetett. Ha ez nem lett volna elég, Studert négy faulttal jegelni kellett a kispadon, ahogy percekig Goree arcát is, aki egy ütközés után maradt a parketten. Habár volt már 28 pont is közte, a szekszárdiak megnyomták a harmadik negyed végét és 13-0-val megfelezték hátrányukat.

Az utolsó negyed Milica Jovanovics triplájával indult, Cheridene Green kosarával 71-51-re alakították az eredményt. Egy újabb 6-0-val utolsó nagy rohamára indult a KSC, de egy sikeres triplával (1/20 a mutató) nem volt sanszuk a hazai pálya előnyét élvező miskolciak ellen.

A másik elődöntőben a Sopron Basket 85-47-re legyőzte az NKA Universitas PEAC-t, így ma 15.30 órakor kezdődő bronzmérkőzésen a pécsiekkel találkozik a Szekszárd.

Djokics Zseljko: – Sajnálom, hogy amit a mérkőzés előtt mondtam, megtörtént. Mi bennmaradtunk az öltözőben, puhán kezdtünk, míg a Diósgyőr úgy indított, ahogy a Csata elleni negyeddöntőt zárta. Rosszul védekeztünk a labdás kettő-kettőn, de az 1/20-as triplamutatóval sem lehet meccset nyerni. Megérdemelt a DVTK sikere.

Killik László Női Magyar Kupa, elődöntő

Atomerőmű KSC Szekszárd-Diósgyőri VTK 66-83 (13-26, 19-28, 19-12, 15-17)

Miskolc, DVTK Aréna. Vezette: Praksch, Nagy V., Györfy

SZEKSZÁRD: Studer 11/3, Miklós M., Bálint R., GOREE 10, Krnjics 13. Csere: Friskovec 2, Gereben 8, MILICS 22, Morgan, Mányoky, Holcz

DIÓSGYŐR: Vorpahl 10/6, Aho 6/3, M. JOVANOVICS 23/9, GREEN 15, Kiss A. 5. Csere: KÁNYÁSI 11/3, BERNÁTH 13/9, Tóth F., Bacsó, Oláh F.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 3-6. 6. p.: 8-13. 8. p.: 8-19. 13. p.: 13-33. 17. p.: 26-41. 19. p.: 30-51. 22. p.: 36-56. 26. p.: 38-63. 30. p.: 51-66. 34. p.: 58-63. 38. p.: 61-83.

Kipontozódott: Goree (37. perc)