Atlétika

2022.02.17. 17:30

Csillogó érmek a fedett pályás bajnokságról

A bonyhádi Kling Réka és a dombóvári Iberhardt Bence is arannyal tért haza a Nyíregyházán megrendezett U18-as és U20-as fedett pályás atlétikai bajnokságról.

Az új nyíregyházi Atlétikai Centrum adott otthont az országos bajnokságnak. (Fotó: MW)

Fotó: Sipeki Péter

A gyönyörű, új nyíregyházi csarnokban megtartott verseny első napján az idősebb korosztály 60 méteres síkfutásának döntőjébe két Tolna megyei is bejutott. A dombóvári Iberhardt Bence a legjobb idővel, új egyéni csúccsal a négyes pályát kapta, míg mellette Szilágyi Péter, a Szekszárdi Sportközpont atlétája az ötösről indulhatott. Mindketten nagyszerűen kapták el a rajtot, majd hét másodperc múlva szinte egyszerre zuhantak a célba. A bajnoki címet fantasztikus, 7,06-os időeredménnyel Tarr Imre tanítványa szerezte meg, Szilágyi 7,07-tel – élete legjobbjával - lett második. Iberhadt Bence 2019 után ismét korosztályos bajnoki címet szerzett fedett pályán.

A verseny második napja bonyhádi aranyéremmel kezdődött: Kling Réka az U20 korosztály súlylökésében állhatott a dobogó tetejére. A harmadik sorozatban kereken 13 méterre lökte a 4 kilós súlygolyót. Scheidler Géza versenyzője végül több, mint két méteres előnnyel nyerte meg a versenyt. A magyar atlétika új ékszerdobozában további értékes Tolna megyei helyezések és egyéni csúcsok is születtek a hétvége folyamán.

Iberhardt Bence (középen) és Szilágyi Péter (balról) nagy csatát vívtak 60 méteren (Fotó: Budai Aladár)

Eredmények.

U18, férfiak. 1500 méter: 7. Gyányi Zsombor Buda (Szekszárdi Sportközpont) 4:25,25 perc. 3000 m: 4. Gyányi Zs. 9:11,03 p. Nők. 60 méter: 5. Éva Viktória (DOVASE) 7,94 másodperc. 1500 m: 9. Szalay Zóra (DOVASE) 5:00,13, 10. Stieb Kornélia (DOVASE) 5:16,01 p. 3000 m: 5. Szalay Z. 10:53,34 p. Magasugrás: 9. Braun Marianna (AC Bonyhád) 158 centiméter.

U20, férfiak. 60 m: 1. Iberhardt Bence (DOVASE) 7,06, 2. Szilágyi Péter (Szekszárd) 7,07 mp. 200 m: 6. Városi Roland (AC Bonyhád) 23,07..., 9. Szilágyi P. (Szekszárd) 23,36 mp. 400 m: 4. Városi R. 50,17 mp. Magasugrás: 7. Braun Martin (AC Bonyhád) 185 cm. 4x200 m: 5. Szekszárdi Sportközpont (Hamar János, Boskó Márk, Szilágyi, Pál Tamás) 1:40,36 p. Nők. Súlylökés: 1. Kling Réka (AC Bonyhád) 13,00 méter.