Kézilabda

2022.03.09. 11:55

Adománnyal érkeztek, két ponttal távoztak a hőgyésziek

Bán Tamás vezetőedző Archív fotó: Makovics Kornél

A húsz kiállítást hozó szomszédvári rangadó második félidejében döntötte el a két pont sorsát a Kalocsa otthonában a Hőgyészi SC, ezzel őrzi dobogós helyét a férfi NB II.-es bajnokságban.

NB II., Dél-nyugat, 14. forduló

Kalocsai KC–Hőgyészi SC 23–30 (10–14)

Kalocsa, 250 néző. V.: Hajdu T., Halász A.

Hőgyész: SZENTE – Tei­mel M. 1, Nyitrai 4 (3), Sebestyén Cs. 2, Vald 5, Vojkovics I. 5, SZAKCSI 2. Csere: Farkas G. (kapus), SIPOS M. 6, SZABÓ T., Vojkovics Gy. 3, Gadányi 1, Szabó B. 1, Kovács F., Oláh B., Pencs. Edző: Bán Tamás.

Hetesek: 5/3, illetve 3/3.

Kiállítások: 16 perc + kizárás, illetve 24 perc + kizárás.

Közel ötven szurkolóval és egybusznyi adománnyal érkeztek a hőgyésziek a derbire, így csatlakozva a hazai klubhoz, mely a Dusnokra települt menekültek megsegítéséért indított kezdeményezést.

A mérkőzés elején fej fej mellett haladt a két gárda, majd Bán Tamás együttese 8–8-nál megrázta magát, s onnantól már dominálta a mérkőzést. Kól védekezett, Szente Gábor kiválóan védett, és ezúttal a támadásbefejezéssel sem adódtak problémák a HSC-nél. Az első félidő végén a hőgyésziek elveszítették a három kétpercessel kiállított Sebestyén Csabát, majd a másodikban hétszer is emberhátrányba kerültek (összesen 24 percet töltöttek el így), mégis 5-6 gólnál nem tudott közelebb jönni hozzájuk a Kalocsa.

Bán Tamás: – Támadásban és védekezésben is jól ment a játék a csapatnak, győzelmünknek rajtunk kívül a büfés örülhetett még.

A hőgyésziek vasárnap a Ferencváros U23-as csapata otthonában lépnek pályára az Elek Gyula Arénában.