Kosárlabda NB I/B

2022.03.07. 18:32

Kétszer is nagy előnyt adtak le a bonyhádiak

Váratlan vereséget szenvedett hazai pályán az Atomerőmű KSE Bonyhád, mely az első három negyedben vezetett, mégis kikapott a Tiszaújvárostól.

TN

Morgen Frigyes csapatára fontos mérkőzés vár (Fotó: Makovics K.)

Tömösváry Máté és Pajor Dávid tripláival kezdődött a mérkőzés, majd a második félidő elején egy 14–0-s, később egy 6–0-s etappal ellépett a BKSE vendégétől. Az amerikai Jordan Richard Madrid-Andrews pontjaival a záró tíz percre ledolgozta hátrányát a Phoenix, mely hamvaiból föltámadva hét nullával indította az utolsó felvonást, ami végül győzelmet ért.

„Kétszer is tetemes előnyt sikerült leadnunk negyven perc alatt. Három negyedet megnyert a Tiszaújváros, ennek fényében nem volt kérdéses a mérkőzés végkimenetele. Egy-egy védekezésben nem voltunk kellően agresszívak és némi fáradtságot is láttam a játékosaimon. Nagyon sajnálom ezt a vereséget, nagy szükségünk lett volna erre a győzelemre főleg úgy, hogy alig egy hete sikerült az élen álló Cegléd csapatát megvernünk. Ezzel a vereséggel nehéz helyzetbe kerültünk a felsőházi rájátszásba jutást tekintve” – fogalmazott Morgen Frigyes, a bonyhádiak edzője.

NB I/B, Zöld csoport, 23. forduló.

Atomerőmű KSE Bonyhád–Tiszaújvárosi Phoenix KK 73–80 (23–19, 15–17, 22–24, 13–20).

Bonyhád, v.: Horváth A., Csák, Propszt. Bonyhád: Frank 16/6, Pajor 18/6, Szalai M. 9/6, Orgona 8, Tömösváry 15/3. Csere: Heimann 3/3, Csizmadia A. 4, Arnold B. Edző: Morgen Frigyes. Tiszaújváros: Hegedűs G. 12/9, Bán T. 8/6, Drahos 11/3, Madrid-Andrews 23/3, Gerőcs 10. Csere: Asszú 2, Molnár B. 6/3, Frikker 5/3, Kovács Z. 3. Edző: Siska János.

A bonyhádiaknak még három mérkőzése van vissza az alapszakaszból, vasárnap a Békés, március 27-én a Dunaharaszti otthonában lépnek pályára, közte jövő héten vasárnap a DEAC U23-as csapatát fogadják.