Nem sikerült egyenlíteni

2022.04.20. 20:15

Megint nagyot küzdött a KSC Szekszárd, de a Sopron újra nyert

Megint egy végletekig kiélezett meccset játszott a Szekszárd és a Sopron, s ismét nüanszok döntöttek. A bajnok kettő nullára vezet.

B. S., R. G.

Megint nagyot küzdött a KSC Szekszárd, de a Sopron újra nyert (Fotó: Makovics Kornél)

Ahogy a szpíker mondta, még a csilláron is lógtak az emberek a döntő második meccsén. Fantasztikus volt a hangulat a szekszárdi sportcsarnokban, s ez magával is ragadta a hazaiakat. Pontosabban Nikolina Milicset, aki csapata összes pontját magára vállalta, vezetett is az elején 7–2-re a KSC. Gáspár Dávid gyorsan ki is kérte az idejét, ami után magához tért a bajnok, s fordított.

A Szekszárd megrekedt, tíz akciót zárt pont nélkül, s egy 11–0-s szériával ellépett a friss Euroliga-győztes. Persze ebben a párharcban ez nem előny, ez a szombati, soproni meccsen is bebizonyososott. Vissza is jött a KSC, s Goree Cyesha hat pontjával megnyerte az első felvonást.

A másodikat nem kezdték jól Studer Ágnesék, négy percig nem találtak be, s egy 7–0-s sorozattal megint meglépett a címvédő. Innen is volt azonban visszaút Djokics Zseljko csapatának, amely nagyot küzdve két perccel a szünet előtt ismét vezetett (28–27), de a hajrá most a vendégeknek sikerült jobban, így a pihenőre ők mehettek hárompontos előnnyel.

A szünet után minden onnan folytatódott, ahol az első félidőben abbamaradt, öldöklő csata zajlott a pályán, s ebből eleinte a Sopron jött ki jobban. Határ Bernadett duplájával a 23. percben alakult ki a legnagyobb különbség a felek között (35–43), s nem volt biztató az sem, hogy Nikolina Milics már négy faultnál járt. A KSC azonban innen is visszajött, s nem lehetett megjósolni, hogy mi lesz a vége.

Igazából akkor dőlt el a csata, amikor egy támadáson belül Milics és Goree is rontott, s Gabby Williams dudaszós triplát süllyesztett el a gyűrűben (59–64). Innen már nem volt visszaút, s bár Milics egy hármassal még visszahozta a KSC-t 65–62-re, de már kevés volt a hátralévő idő. A végén Határ Bernadett súlyosan megsérült, a térdét fájlalva vitték le a társak a pályáról a zokogó centert.

Atomerőmű KSC Szekszárd–Sopron Basket 62–66 (15–13, 16–21, 17–17, 14–15)
Női NB I, döntő, 2. mérkőzés
Szekszárd, városi sportcsarnok, 1200 néző. V: Cziffra Cs., Praksch P., Makrai M.
SZEKSZÁRD: Studer, Miklós M. 5/3, Mányoky, GOREE 18, MILICS 17/9. Csere: Friskovec 11/9, Morgan 5/3, Bálint R. 6/3. Edző: Djokics Zseljko.
SOPRON: January 7/3, Fegyverneky 5/3, WILLIAMS 20/6, Brooks 12, HATÁR 15. Csere: Dolson 4, Varga A., Jovanovics, Czukor 3/3
Edző: Gáspár Dávid.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 7–2. 6. p.: 7–9. 9. p.: 11–13. 13. p.: 15–18. 17. p.: 22–27. 18. p.: 28–27. 21. p.: 33–34. 24. p.: 35–45. 27. p.: 43–45. 30. p.: 48–51. 32. p.: 52–53. 36. p.: 54–61. 37. p.: 59–61. 39. p.: 59–65.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Sopron javára.
A harmadik találkozót szombaton 14.30 órai kezdettel játsszák Sopronban.

MESTERMÉRLEG
Djokics Zseljko: – Szenzáció, amit művelünk az Euroliga-győztes ellen! Köszönetet kell mondanom a szurkolóknak is, ez Szekszárd! Az újabb szoros vereség mellett egyetlen hiányérzetem Határ Bernadett sérülése. Rossz érzés, hogy az ellenfél engem hibáztat emiatt. Ez a döntő, nem fogjuk könnyen adni magunkat, de a határon belül teszünk mindent. Nem fogjuk feladni a párharcot, bár nem vagyunk könnyű helyzetben.

Gáspár Dávid: – Kemény mérkőzés volt, ahogy arra számítani lehetett és számítottunk is. A Szekszárd keményen játszott, nekünk pedig voltak periódusaink, amikor nehezen alkalmazkodtunk a játékstílushoz. Bízom benne, hogy a következő mérkőzés jobban fog a játékról szólni, tisztább lesz, kevesebb durvasággal és jobban ítélik majd meg a szabálytalanságokat.