Kézilabda

2022.05.17. 17:01

A Hőgyész megtette, amit tudott az ezüst érdekében

Győzelemmel zárta szezonját a Hőgyészi SC férficsapata, a hölgyeknél a Szekszárdi Fekete Gólyák KC viszont vereséget szenvedett utolsó előtti bajnoki mérkőzésén. Mindkét együttes biztos érmes, a színe viszont még kérdéses.

Fotó: Zsedrovits Enikő

Férfi NB II, Dél-nyugat, a  21. fordulóban

Kiskőrösi KS–Hőgyészi SC 21–25 (8–10). Kiskőrös, 80 néző. V.: Maródi, Novák P.
Hőgyész: SZENTE – Teimel M. 2, Nyitrai 4, VOJKOVICS GY. 5, Vald 4, Lőrinc Sz. 2, Szakcsi 4. Csere: Farkas G. (kapus), Gadányi 3 (1), KOVÁCS SZ., Szabó B., Oláh B., Széles, Pencs 1.
Hétméteresek: 5/3, ill. 2/1.
Kiállítások: 4, ill. 16 perc.

A szezon végére elfogytak a hőgyésziek, az utolsó bajnokijukon sérülések és betegségek miatt egy csapatravaló játékosuk hiányzott. Akik viszont pályára léptek, mindent beleadtak, védekezésben Szakcsi Dávid és Kovács Szebasztián, támadásban Nyitrai Miklós, Vald Benjamin és Vojkovics Gyula játszott kiemelkedően. A hazaiak mindkét félidőben csak az elején tudtak vezetni (2–1, majd 12–11), így végül megérdemelten nyert a HSC, a gólkülönbség pedig jobb helyzetkihasználással nagyobb is lehetett volna.

Bán Tamás, a hőgyésziek edzője: - Szereztünk egy érmet, igaz, még nem tudjunk, hogy milyen színűt. Most pedig megpróbálunk utánanézni egy új májnak.

Női NB II, Dél-nyugat, a 21. fordulóban

Dunaújvárosi Kohász KA U22–Szekszárdi Fekete Gólyák KC 25–23 (9–14). Dunaújváros, 50 néző. V.: Ritter, Sörös Cs.
Szekszárd: Nagy A. – Kapás 4, Lengyelfalusy 2, Fehér T. 5 (2), Gulya, CSAJKÓ 9, Bognár Zs. 1. Csere: SCHELL, Gulyás L., Keringer, RÁCZ A. 2, Baksai, Bencze, Dinnyés.
Hétméteresek: 0/0, ill. 3/2.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.

Az első húsz percben fej-fej mellett haladtak a felek, majd Schell Gabriellával a kapuban tíz percig nem kaptak gólt a szekszárdiak. Ezzel és Csajkó Eliza támadó-, Kapás Tekla védőmunkájával a félidőre tetemesnek mondható előnyt harcoltak ki. A második játékrészre teljesen másik csapat jött ki, mely rengeteg technikai hibát vétett, az utolsó negyedórát 10–4-re veszítette el, ezzel együtt pedig a mérkőzést is.

Bordán Anna, a szekszárdiak edzője: – Magunkat vertük meg, a jó védekezésünk és remek kapusteljesítményünk sem kompenzálta a töménytelen eladott labdát, amiből ziccereket kaptunk.

A hőgyésziek helyezéséről a vasárnapi Dunaújváros–PEAC mérkőzés dönt, az FGKC szombaton otthon a Rákosmente ellen zárja a szezont (18 óra).

4. Fehérvár U22 21 13 3 5 667–600 29
5. DKKA U22 21 12 1 8 665–595 25
6. Rákosmente 21 10 2 9 558–590 22
7. Pázmánd U22 21 9 3 9 568–579 21
8. Siófok U22 21 9 1 11 648–669 19
9. Hévíz 21 6 1 14 576–681 13
10. Nagykanizsa 21 4 1 16 469–588 9
11. Balatonboglár 21 1 4 16 483–648 6
12. Marcali 21 2 1 18 532–681 5