Kézilabda NB II.

2022.05.12. 08:15

A két félidő vége döntötte el a megyei gárdák sorsát

A már biztos érmes Hőgyészi SC több alapemberét nélkülözve szenvedett vereséget hazai pályán a sereghajtó ellen a férfi NB II Dél-nyugati csoportjában. A hölgyeknél a Szekszárdi Fekete Gólyák KC fontos sikert aratott a Siófok U22 csapata ellen.

Tudósítóinktól

Csajkó Eliza kiváló lövőformát mutatott a Siófok ellen (Fotó: Makovics K.)

Hőgyész SC–Siklós KC 19–20 (11–14)
Tamási, 80 néző. V.: Papp R., Vandróczki. Hőgyész: Szente – Teimel M. 1, NYITRAI 5, Vojkovics Gy., Vald 1, Szakcsi 2, Vojkovics I. 3. Csere: Hudra, LŐRINC Sz. 1, Gadányi, Szabó B. 3 (3), Sipos M., Oláh B., Pencs, Sebestyén Cs., Kovács F. Edző: Bán Tamás.
Hetesek: 4/3, illetve 4/2.
Kiállítások: 0, illetve 4 perc.

Több meghatározó játékosa, de eredménykényszer nélkül fogadta a Hőgyész a siklósiakat, s e két tényező rányomta bélyegét a vendéglátó játékára. Főleg támadásban nyújtottak halovány teljesítményt a hazaiak, akik először a 22. percben jutottak előnyhöz (9–8), de egy négyperces gólcsend miatt a Siklós ment előnnyel a szünetre. Fordulás után egy közel öt, majd egy tizenhárom perces zárlata is volt a HSC-nek, a győzelemre azonban mégis esélye nyílt. Egygólos vezetésnél (19–18) azonban eladták a labdát Vojkovicsék, amivel a sikerük is elúszott.

Bán Tamás: – A védekezés nagyjából rendben volt, támadásban viszont katasztrofális teljesítményt nyújtottunk.

Szekszárdi FGKC– Siófok KC U22 38–31 (19–16)
Szekszárd, 50 néző. V.: Herceg, Piller. Szekszárd: Nagy A. – Kapás 1, Lengyelfalusy 1, FEHÉR 9 (6), GULYA 5, CSAJKÓ 11, Bognár Zs. 1. Csere: SCHELL 1, Kutasi, Gulyás L., KERINGER 8, Rácz A. 1, Baksai, Bencze D., Dinnyés. Edző: Bordán Anna.
Kiállítások: 16 perc+kizárás, illetve 6 perc.
Hetesek: 6/6, illetve 6/3.

A három NB I-es kerettaggal érkező siófokiak lendületes játékával nehezen boldogult az FGKC, Csajkó Eliza kiváló lövőformájával nem nőtt a különbség. Schell Gabriellával, Bencze Dórával és Keringer Klaudiával a védekezés kezdett összeállni, utóbbi góljaival pedig az egyenlítés is összejött (9–9). Először mégis csak a félidő hajrájában vezetett a Szekszárd, amit a meccs végéig meg is tartott, köszönhetően elsősorban a második félidő elején produkált 7–1-es sorozatnak.

Bordán Anna: – A második félidőben az előző héten kipróbált sorral kezdtünk, és a játékrész közepéig el is döntöttük a mérkőzést. Annak különösen örülök, hogy közel féléves kihagyás után góllal tért vissza ­Rácz Adrienn.

Ez következik
A hőgyésziek szombaton 18 órától Kiskőrösön zárják a szezont, győzelmükkel (és a PEAC újvárosi pontvesztésével) még a második hely is meglehet nekik. A Fekete Gólyák szintén szombaton Dunaújvárosba látogat (11 óra).

4.Fehérvár U22201325635–56828
5.DKKA U22201118640–57223