U20-as női kosárlabda Eb

2022.07.08. 20:37

Magyar vereség az Európa-bajnokság nyitányán

Cziczás László kapitány csapata nem nyitotta túl jól a hazai rendezésű Európa-bajnokságot (Fotó: MW-archívum)

Fotó: Tumbász Hédi

A magyar válogatott 63–50-es vereséget szenvedett a csehektől a soproni u20-as női kosárlabda Európa-bajnokság nyitányán. Cziczás László csapata jól kezdett, az első negyedet 17-15-re megnyerte, de aztán a másodikban beragadt (ezt 21-7-re nyerték a csehek), s a hullámvölgyből a harmadik felvonásban sem tudott kijönni (ezt 20-9-re bukták el a mieink). A záró tíz perc (17-7) megnyerése csak az eredmény kozmetikázására volt elég.

A magyar csapatban az Atomerőmű KSC Szekszárd játékosa, Boros Júlia 7 pontot dobott, amivel a 12 pontig jutó Madár és a 8 pontot jegyző Krasovec mögött a harmadik legeredményesebbnek bizonyult. A nemzeti együttes szombaton este hattól a hollandokkal csap össze.