2022.08.17. 19:53

Böde Dániel vezérletével győzött az NB III-as paksi gárda

A Paksi FC második csapata szezonbeli első győzelmét aratta az NB III-as focibajnokságban.

Böde Dániel (zöldben) győzelemhez segítette a paksi fiatalokat

Kindl István alakulata Böde Dániellel a soraiban futott ki a pályára a sereghajtó kecskemétiek ellen. A fiataloknak érezhetően sokat jelentett, hogy a paksi futball ikonja ott van a pályán, hiszen szinte megtáltosodtak. Már a negyedik percben vezetettek, a hetedikben pedig már két gólt volt az előnyük. Böde a harmincadik percben maga is betalált, akkor már 4–1-re vezetett a PFC, amely három döntetlent követően örülhetett győzelemnek.

A Majosi SE-nek ezúttal nem ment. Kardos Ernő együttese simán kikapott az MTK Budapest második csapatától, ez volt az újonc szezonbeli első veresége. A majosiak két győzelemmel (PEAC 2–0, Monor 2–0) kezdték az idényt, aztán 3–3-as döntetlent játszottak múlt vasárnap a paksiakkal.

A Szekszárdi UFC a második sikerét ünnepelte, ráadásul megint idegenben nyert. Turi Zsolt alakulata korábban a Balassagyarmat vendégeként örülhetett 1–0-s sikernek, most pedig Cegléden nyert. A mérleg így most ötven százalékos, korábban mindkét hazai meccsét, az Iváncsa (0–2) és az Újpest II (0–1) ellen is elveszítette.

Közép csoport, a 4. fordulóban

Paksi FC II–Kecskeméti TE  4–2 (4–1)
Paks, Vezette: Horváth P. (Sáfárik P., Bizderi N.). Paks II: Simon B. – Szécsi (Ribár, 67.), Szekszárdi, Kinyik, Ádám D. (Dibusz, 76.) – Gyurkits, Görög (Skripek), Nagy R. – Volter (Horváth K., 67.), Böde D., Zoltán R. (Pesti Z., a szünetben). Vezetőedző: Kindl István. Kecskemét II: Kersák – Tóth D. (Bálint, 62.), Major Sz., Major E. (Horváth M., 77.), Győri, Kuchta (Szamosi, 62.), Györgye (Hatvani, 62.), Győri, Barkóczi, Szalai, Vén B. (Horváth Á., 62.). Vezetőedző: Szabó Tibor. Gól: Volter (4.), Nagy R. (7.), Szekszárdi (20., 11-esből), Böde D. (30.), illetve Majos (8.), Győri (81.).

MTK Budapest II–Majosi SE 4–0 (2–0)
Budapest, ESMTK-sporttelep, Vezette: Büki G. (Molnár I., Linn K.). MTK budapest II: Csenterics – Godwords, Matviiv, Barkóczi (Balogh M., 67.), Zuigéber (Vasvári, 77.), Palincsár, Kovács M. (Molnár Á., 77.), Szőke G., Törőcsik (Merényi, 67.), Kapronczai, Miknyóczki (Juhász L., 77.). Vezetőedző: Horváth Dávid. Majos: Vukman – Széles, Czuczi, Ledneczki (Budai I., a szünetben), Kugli – Orsós T. (Sólyom, a szünetben), Pál A., Keczeli (Loch, 67.), Hock – Sajnovics (Ulrich, a szünetben) – Pál M. (Lizák, 67.). Vezetőedző: Kardos Ernő. Gól: Barkóczi (28., 63., a másodikat 11-esből), Zuigéber (18.), Miknyóczki (49.).

Ceglédi VSE–Szekszárdi UFC 1–2 (0–0)
Cegléd, Vezette: Szigetvári M. (Flinta Z., Vrbovszki P.). Cegléd: Haála – Telinger (Ungureán, 78.), Schmidtka, G. Bíró, Orlov – Rjaskó, Markó, Juhász A., Kovács K. (Ványi, a szünetben) – Annus, Papp Gy. (Barna M., 75.). Vezetőedző: Vjacseszlav Jeremejev. Szekszárd: Pomozi – Tratnyek, Fekete M., Arena, Kiszely – Péter D. (Tóth D., 69.), Budai D., Rácz Á., Horog (Sütő, 86.) – Csernik (Péter A., 86.), Nagy Zs. (Lőrinc D., 56.). Vezetőedző: Turi Zsolt. Gól: Rjaskó (80.), illetve Csernik (67.), Horog (75.).

Ez következik
Az 5. fordulóban, augusztus 21-én, vasárnap a Szekszárdi UFC az újonc PTE-PEAC-ot, a Majosi SE pedig a Ferencváros második számú csapatát fogadja, míg a Paksi FC második sora Hódmezővásárhelyre látogat. Valamennyi mérkőzés 17.30 órakor kezdődik.