Kajak-kenu

2022.08.18. 16:05

Pupp Noémiék másodikak lettek, még vár rájuk egy középfutam

Második helyen végzett a kajak kettesek 500 méteres előfutamában a paksi Pupp Noémi és társa, Fojt Sára.

R. G.

Pupp Noémi (elöl) és Fojt Sára második helyen végzett előfutamában

Fotó: Koszticsák Szilárd

Olimpiai számban, a kajak kettesek 500 méteres versenyében volt érdekelt Pupp Noémi és Fojt Sára a müncheni multisport Európa-bajnokságon.

A frissen összeült egység előfutamában kevéssel lemaradva a szlovákok mögött második lett, így pénteken a középfutamból juthat be a döntőbe.

„Nagyon jó pályát jöttünk, bár sok összehasonlítási alapunk nincs, mert mindössze ez volt a második pályánk, egy hete sincs, hogy összeültünk. Örülök a második helynek, annyit sajnálok csak, hogy nem sokon múlott a futamgyőzelem. De talán a középfutam még a javunkra is válik” – nyilatkozott Pupp Noémi, aki délelőtt 1000 méter egyesben futamgyőztesként egyből bejutott a döntőbe.

A nyitónapon csak elő- és középfutamokat rendeztek az Eb-n, a döntőkre pénteken, szombaton és vasárnap kerül sor.