Kézilabda NB II

2022.09.21. 09:29

Fontos két pontot hozott el Csömörről a Hőgyész

Második bajnoki mérkőzését is megnyerte az NB II Dél-nyugat csoportjában szereplő Hőgyészi SC, mely az újonc Csömör otthonából hozta el a két pontot.

TEOL

Bán Tamás, a hőgyésziek edzője újabb győzelemnek örülhetett

Fotó: Makovics Kornél

Férfi NB II, Dél-nyugat, 2. forduló
Csömör KSK–Hőgyészi SC 24–30 (15–13). Csömör, 75 néző. V.: Bognár A., Novák P. Hőgyész: SZENTE – Oláh B., Vald 3, VOJKOVICS Gy. 9 (4), SEBESTYÉN Cs. 6 (3), SZAKCSI 4 (1), Vojkovics I. 3. Csere: Farkas G., Tóth Á. (kapusok), SZABÓ T., Sipos M. 2, Nyitrai 1, Gadányi, Kovács L. 2 (1). Edző: Bán Tamás.
Hetesek: 3/2, illetve 11/9.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc.

Húsz perc után 10–5-re vezetett Bán Tamás együttese, de rossz döntések következtében és három-négy vitatható kiállítás után a hazaiak fordítottak, s kétgólos előnnyel mehettek a félidei pihenőre. A szünet után két perc alatt eltüntette a különbséget a sérülésből visszatérő Szabó Tiborral jól védekező Hőgyész, melynek támadójátéka is gördülékeny volt. Ami helyzeteket nem lőtt be, abból hetest harcolt ki a gárda, azokat pedig értékesítette. Folyamatosan egy-két góllal vezetettek, majd nyolc perccel a vége előtt hárommal léptek el a vendégek, ami megtörte az addig lelkesen játszó fiatal hazai csapat lendületét.

Bán Tamás: – Jó csapat otthonában, kiváló hangulat közepette nagyon értékes két pontot szereztünk. Úgy gondolom, ennek a fiatal, 22-23 éves játékosokból álló gárda otthonában sok csapat elvérzik majd a szezonban.

A hőgyésziekre ismét idegenbeli mérkőzés vár, szombaton Kiskőrösön lépnek pályára. A következő hazai bajnokijuk október 1-jén a Kalocsa elleni szomszédvári derbi lesz. Mindkét találkozó 18 órakor kezdődik.