Női NB I-es kosár

2022.10.22. 19:40

Nehezen adta magát a Csata, de végül behódolt a Szekszárdnak

A félidőben még egálra állt az Atomerőmű KSC Szekszárd a Ludovika Csatával, végül huszonegy ponttal verte fővárosi ellenfelét Djokics Zseljko együttese.

Mányoky Réka (balra) és Victoria Vivians harcol a labdáért Szabó Fannival

Az első percek játékában nem volt benne, hogy a KSC megszórja fővárosi ellenfelét. Rossz dobóformát produkált mindkét fél, a hazaiak 2/8-cal, míg a vendégek 1/6-tal indítottak. Aztán Victoria Vivians révén beesett az első tripla, majd az amerikai labdaszerzése és ziccere után öt perc elteltével 8–3-at mutatott az eredményjelző. A rutinos Czank Tímea büntetője után három és fél perc pontcsend következett a Csata részéről, de Sydney Wallace pályára lépéséig a szekszárdiak is hadilábon álltak a kosarakkal. Aztán a tengerentúli légiós beszórt két hármast, a másodikat estében, a dudaszó pillanatában, amolyan „Studer Ágnesesen”, extázisba hozva társait és a közönséget.

Rosszkor jött a rövid pihenő hazai részről, mert bár Miklós Melinda pontjaival 25–9-re vezetett a KSC, Tursics Krisztián csapata 13–2-es szériával lőtávolon belülre került. Nyomban jött a szekszárdi időkérés, de az egyik legjobbját, az amerikai Jaelyn Christina Brownt nélkülöző Csata tovább állta a sarat. Az utolsó percbe ötpontos hazai vezetéssel mentek bele a felek, majd a korábbi válogatott irányító, Horváth Bernadett büntetőivel és hármasával egállal bandukolhattak a nagyszünetre.

Nagy csata zajlott a palánkok alatt Gorre Cyesha és Ruthy Hebard, illetve Barnai Judit és Samantha Fuehring között a második félidőben is, megnyitva ezzel az utat a vonalon kívüli próbálkozásoknak. Studer és Vivians is beszórt egy-egy triplát, lepattanókban pedig markáns volt a különbség, így 54–40-nél visszaállt az első negyed utáni tizennégy pontos különbség. Elkapta a fonalat a KSC, s ahogy ilyenkor az lenni szokott, minden összejött Miklós Melindáéknak. A még mindig csak 19 éves, de már régóta alapembernek számító fiatal két dudaszós hárompontost hintett be, ezzel 30–6-ra (!) megnyerte a harmadik játékrészt a KSC.

Djokics Zseljko együttese nem akart még egyszer abba a hibába esni, mint tette a második negyedben, mégis 9–0-val indította az utolsó felvonást a Csata. A fővárosi rohanást Boros Júlia pontjai törték meg, majd megint jött Miklós, aki ezúttal két hármast vágott be egymás után, amivel eldőltek az érdemi dolgok. A végeredmény ellenére egy roppant nehéz mérkőzést húzott be a Szekszárd.

Ez a siker sokat jelenthet majd Vivianséknek, akik jövő héten szerdán az USK Praha vendégeként kezdik meg Euroliga-szereplésüket.

Tippmix Női NB I, 6. forduló

Atomerőmű KSC Szekszárd–Ludovika Csata 84–63 (23–9, 15–29, 30–6, 16–19)
Szekszárd, 800 néző. V.: Papp P., Söjtöry, Szilágyi B.

SZEKSZÁRD: Studer 3/3, Boros J. 4, VIVIANS 18/6, Goree 8, HEBARD 16. Csere: Mányoky 4, Horváth D., Wallace 14/6, MIKLÓS M. 17/15, Bálint R., Holcz. Edző: Djokics Zseljko. CSATA: HORVÁTH B. 16/9, Czank 5, Toman D. 8/6, Jáhn, FUEHRING 21/9. Csere: Barnai 2, Gyöngyösi 2, Szabó F. 7/3, Boros B. 2, Gábor L. Edző: Tursics Krisztián.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–2. 7. p.: 8–3. 11. p.: 25–12. 14. p.: 27–22. 17. p.: 34–25. 21. p.: 42–40. 24. p.: 49–40. 27. p.: 56–41. 30. p.: 68–44. 33. p. 68–53. 37. p.: 78–61.