Női futsal NB I

2023.02.27. 11:35

Harmincöt kapura lövés sem volt elég a Tolna-Mözs győzelméhez

Szinte felborította a miskolci pályát, mégis 2–1-es vereséggel távozott a DVTK otthonából a 2F-BAU Tolna-Mözs együttese a női futsal NB I hétvégi fordulójában.

Bajcsy Krisztináék elvéreztek a sereghajtó otthonában

Finoman fogalmazva sem a legszebb időszakukat élik a tolna-mözsiek, akik a TFSE ellen az előző fordulóban, hazai pályán elveszített rangadóval (2–3) gyakorlatilag lemondhattak az alapszakasz második helyéről és az azzal járó pályaelőnyről az elődöntőben. Sőt már inkább hátrafele kell figyelniük, hogy megtartsák harmadik pozíciójukat az egyre közeledő Budaörssel szemben.

Ebben papíron jó ellenfélnek bizonyult a DVTK, melyet idegenben 3–0-ra, otthon 3–2-re győzött le Reveland Zoltán együttese. A vezetőedző azonban nem számíthatott a csapatkapitány Szalkai Kittire, Krascsenics Petrára és Csapó Orsolyára sem. Ennek ellenére mezőnyfölényben játszottak a vendégek, ami a második félidő közepén érett góllá a hatos vonaláról elvégzett szabadrúgás kombinációval. Nagy Noémiék öröme nem tartott sokáig, egy percen belül egy labdavesztés után egyenlítettek a borsodiak, majd 12 másodperccel a vége előtt büntetőből a győztes gólt is megszerezték.

„Az a büntető, amit a játékvezető megad – mondta diplomatikusan lapunknak az esettel kapcsolatban Reveland Zoltán. – Nem tudom elmarasztalni játékosaimat, mert akartak, voltak jó dolgaink, bátran vállalkoztak, de egyszerűen amilyen helyzetben vagyunk, persze a szerencse sem áll mennénk. A statisztika azt mutatja, hogy a miskolciaknak 10-12 lövési kísérletük volt, ebbe benne van a félpályás próbálkozásaik is, miközben nekünk 35 lehetőségünk volt, lőttünk hét kapufát.”

A Tolna-Mözs vasárnap 17 órakor a Csepelt fogadja, majd március 26-án a Budaörst látja vendégül, az alapszakaszt áprilisban a Debrecen otthonában zárja.

Női Futsal NB I, alapszakasz, 18. forduló
DVTK-Vénusz–2F-BAU Tolna-Mözs 2–1 (0–0)
Miskolc, városi sportcsarnok. Vezette: Szabóné Katona B. (dr. Vigh T., Vígh I.).
DVTK: Putnoky – Fukler-Váradi, Kóka, Lipták, Molnár E. Csere: Visnyánszki, Boda N., Juhász R., Újvári, Gyarmathy. Vezetőező: Volodimir Kolok
Tolna-Mözs: Deczki – Wiesner, Bajcsy, Kiss G., Nagy N. Csere: Sereg, Sajabó, Tancsa, Hatala. Vezetőedző: Reveland Zoltán
Gólszerzők: Fukler-Váradi (32.), Molnár E. (40., büntetőből), illetve Nagy N. (31.)