Labdarúgó NB I

2023.05.05. 21:17

A győztes nagyot léphet az Európai Konferencialiga--indulás felé

Péntek kora délutánig közel kétezer jegy talált gazdára a Paksi FC–Debreceni VSC bajnoki rangadóra. Ennyi néző biztosan a helyszínen tekinti meg az OTP Bank Liga második felének két legjobb formában lévő együttesének összecsapását, mely könnyen lehet, hogy a dobogóról, így a nemzetközi kupáról is dönt.

Skribek Alen (balról) és Varga Barnabás ünnepel

Fotó: Mediaworks

Ki emlékszik már 2020. június 27-re? A kérdés persze költői, mert a paksi és a debreceni szurkoló emlékezetébe bizonyára bevésődött ez a dátum. Ekkor rendezték ugyanis a 2019/2020-as szezon utolsó fordulóját, ahol választ kaptunk rá, a Kaposvár mellett melyik csapat búcsúzik még még az NB I-től. Erre a Paks, a Kisvárda és a Debrecen „pályázott”, a sorsolás szeszélyeként az atomvárosiak éppen a Nagyerdei Stadionban léptek pályára. Könyves Norbert találatával a PFC szerzett vezetést a 17. percben, majd Szélpál Norbert öngóljával negyedórával a vége előtt egyenlített a DVSC. Az utolsó pillanatokban is lehetősége nyílt a fordításra a Debrecenek, élni azonban nem sikerült vele, így a hajdúságiak estek ki az élvonalból.

Három évvel később, és négy fordulóval a szezonzárás előtt most más célért csapnak össze a felek. A tét ezúttal sem kicsi, ugyanis amelyik együttes nyerni tud, nagy lépést tehet a dobogó megszerzése, egyben az Európa-konferencialiga selejtezője felé.

„Nagy meccs várható, az biztos, hiszen egy pontra van mögöttünk a Debrecen. Presztízstalálkozó lesz, győzelem esetén elléphetünk riválisunktól és kis levegőhöz juthatnánk a dobogón. Ha begyűjtenénk a három pontot, továbbra is a saját kezünkben lenne a sorsunk, ezt fontos lenne megőrizni. Hazai pályán csak a győzelem elfogadható, és reméljük, ismét sokan kijönnek majd a stadionba szurkolni nekünk” – fogalmazott a klub honlapján Skribek Alen, aki az előző fordulóban remekül szállt be csereként Kecskeméten.

A paksiak azzal, hogy kétgólos hátrányból fordítani tudtak a szomszédvári rangadón, egy újabb győzelem esetén még a második helyre is bejelentkezhetnek. A Debrecen mellett még a Mezőkövesddel, a Puskás Akadémiával és a friss Magyar Kupa-győztes Zalaegerszeggel találkoznak a zöld-fehérek. Skribek Alen szerint mindegyik találkozó egy-egy mini döntővel ér fel.

„Két üldözőnkkel és két kiesés elől menekülő csapattal játszunk. Komoly meccsek lesznek, de nekünk csak magunkra kell figyelni. Felfelé nézegetünk, még a Kecskemét elcsípéséről sem mondtunk le, az fantasztikus lenne. Persze a harmadik hely megtartásának is nagyon örülnénk, most már minden erőnkkel azon vagyunk, hogy dobogón végezzünk” – jegyezte meg a télen éppen Felcsútról érkező 22 éves szélső támadó.

Az elmúlt tizenöt fordulót tekintve a két legjobb formában lévő csapat mérkőzik meg ma egymással a Fehérvári úton. A tizenöt bajnokin mindkét fél 29-29 pontot gyűjtött (9 győzelem, 2 döntetlen, 4 vereség), a vizsgált időszakban a Paks szerezte a legtöbb gólt, szám szerint harmincegyet, míg a DVSC kapta a legkevesebbet, tizenhármat.

A párharcban a hazai pálya előnyt jelent idén, a Paks szeptemberben Balogh Balázs korai góljával nyert 1–0-ra, februárban viszont Varga Barnabás találatára a 92. és a 95. percben válaszolni tudtak a hajdúságiak.