Férfi futsal

2023.05.23. 11:00

Győzelemmel köszönt el szurkolóitól a Tolna-Mözs

Utolsó hazai mérkőzésén a 2F-BAU Tolna-Mözs férfi futsalcsapata 6–5-re legyőzte a Hidegkúti SC-t az NB II Nyugati csoport alsóházában.

Ágics Péterék (álló sor, jobb szélen) megnyerték utolsó hazai bajnokijukat

Forrás: Tolna-Mözs férfi futsal

Az egyik, ha nem a legkedveltebb ellenfelét fogadta utolsó hazai bajnokiján Ágics Péter együttese, melynek szezonbeli mérlege eddig pozitív volt a Hidegkúti SC ellen. Az első alapszakasz mérkőzésüket ugyan a fővárosiak nyerték meg éppen Tolnán 3–2-re, de a visszavágón 8–5-re, az alsóházban 9–4-re győztek idegenben Merkl Dánielék.

A hétfő esti mérkőzés mindkét csapat számára tét nélküli volt, ugyanis a korábbi fordulóban már eldőlt, hogy a szezon végeztével a Tolna és a Hidegkút is búcsúzik a másodosztálytól. Az első félidőben kétszer is magukhoz ragadták az előnyt a vendégek, a szünetre mégis Sára Patrikék mehettek előnnyel. A második játékrész legelején két perc alatt három gólt szereztek a tolnaiak (6–2), az előnyüket pedig szűkösen, de megtartották a mérkőzés végéig.

Ágics Péterék május 29-én az Érd vendégeként zárják újonc idényüket, s búcsúznak el az NB II-től.

NB II, Nyugati csoport, alsóház, 9. forduló
2F-BAU Tolna-Mözs–Hidegkúti SC 6–5 (3–2)
Tolna, v.: Vida S. (dr. Tapodi, Juhász Sz.)
Tolna-Mözs: Merkl D. – Keszthelyi, Szabó G., Ágics, Sára P. Csere: Tóth D., Kneller, Sásdi B., Gödör, Hekfusz D., Paksi, Fazekas T., Hekfusz R. Játékos-edző: Ágics Péter
Hidegkút: Kovács D. – Kovács B., Káplár, Kovács G., Rusvai. Csere: Bódis, Soós A., Nagy T., Somogyi G. Játékos-edző: Somogyi Gábor Attila
Gólszerző: Sásdi B. (15., 22.), Sára P. (11.), Ágics (14.), Kneller (21.), Keszthelyi (22.), illetve Kovács G. (6., 26., 37.), Soós A. (13.), Nagy T. (33.)