2023.07.29. 10:07

Kikaptak az izraeliektől Kecskeméten Eilingsfeld Jánosék

A magyar férfi válogatott pénteken este 90–68-ra kikapott felkészülési mérkőzésen Izrael legjobbjaitól.

Eilingsfeld János harcol a labadáért

Fotó: Mediaworks

A magyar szövetség honlapja szerint az első negyedben fej fej mellett haladtak a csapatok, majd a félidőre 45–42-es hátrányba került az Ivkovics Sztojan irányította nemzeti együttes. A szünet után folyamatosan növelték előnyüket a vendégek, így végül a magyarok 22 pontos vereséget szenvedtek Kecskeméten.

A találkozó legeredményesebb játékosa a Maccabi Tel-Aviv csapatát erősítő Roman Sorokin volt 22 ponttal, míg a hazaiak közül 15 pontjával a szombathelyi Perl Zoltán teljesített a legjobban. Az Atomerőmű SE erőcsatára, Eilingsfeld János 6 pontig jutott.

Az augusztus 13. és 20. között sorra kerülő lengyelországi olimpiai előselejtező-tornára készülő magyar válogatott legközelebb Izland ellen lép pályára vasárnap, ugyancsak Kecskeméten.

Felkészülési mérkőzés
Magyarország–Izrael 68–90 (20–20 22–25, 11–21, 15–24). Magyarország: Váradi 2, Benke 12/3, Vojvoda 6, Eilingsfeld 6, Karahodzsics 6. Csere: Perl 15, Mócsán 10/6, Golomán 5, Kiss D. 2, Somogyi 4, Pongó. Izrael: Madar 2, Timor 4, Blayzer 12/9, Ginat 6/6, Sorkin 22/3. Csere: Ziv 7/3, Artzi 8/6, Beni 2, Kravits 9/3, Chachashvili 10, Paretsky 5/3, Avivi 3/3.