Kikaptak Tajvantól, az 5-8. helyért folytatják Mányoky Rékáék

Végig kiélezett csatában maradt alul a tajvaniakkal szemben a magyar női válogatott a Csengtuban zajló Universiadén.

Mányoky Réka (a labdával) képviseli a KSC Szekszárd színeit Csengtuban

Fotó: Koncz Márton

Magyar Bianka együttese 75–72-es vereséget szenvedett az ázsiaiaktól, így az ötödik-nyolcadik helyekért folytathatja a küzdelmeket.
Pedig jól indult a meccs, hiszen az első negyedet egy ponttal, a másodikat pedig már hattal nyerte meg a magyar csapat.

A fordulás után azonban a tajvaniak elkapták a fonalat, és 46–46-nál beérték a mieinket és fordítottak. A negyedik felvonás komoly izgalmakat hozott, a magyar csapat 72–70-re még feljött, de aztán jött három tajvani pont, és már nem volt idő semmire.

Mányoky Réka dobta a meccs utolsó dupláját, az Atomerőmű KSC Szekszárd játékosa 9 ponttal, 6 lepattanóval és 3 gólpasszal zárt.

A mieink csütörtökön (13.30) Brazília ellen folytatják.

Eredmény. Magyarország–Tajvan 72–75 (16–15, 23–17, 16–27, 17–16). Magyarország: Mányoky 9, Wentzel 16/9, Mérész 22, Dúl 3, Bernáth 18/9. Csere: Varga 4, Király, Szerencsés, Salamon. A tajvaniak legjobb dobói: Lin Tieh 16/3, Lo Pin 12/9, Cho Ching 10/3, Peng Hsiao-Tong 10/6.