2023.08.06. 07:00

Miklós és Holcz remeklésével verte válogatottunk a lengyeleket

A magyar női kosárlabdaválogatott 73–60-ra legyőzte Lengyelországot az U20-as Európa-bajnokság alsóházában, így a mieink a folytatásban a kilencedik helyért játszhatnak.

Miklós Melinda (10) és Holcz Rebeka (66) húzóemberei voltak a válogatottnak a lengyelek ellen

Forrás: FIBA

Beragadt a rajtnál Tursics Krisztián együttese, mely az első hat percben mindössze hat pontot szerzett, igaz, a lengyelek sem tettek fel ennél többet az eredményjelzőre. Válogatottunk a két szekszárdi, Miklós Melinda és Holcz Rebeka pontjaival vett új lendületet, majd kettejük gólpasszaival, kiharcolt szabálytalanságaival őrizte előnyét a nagyszünetig.

Térfélcserét követően játékban is fordulás állt be, a lengyelek 6–0-s sorozattal magukhoz vették a vezetést, ezt az etapot Miklós büntetője tudta megtörni. A negyed vége ismét a a magyar válogatotté volt, mely 9–0-s szakasszal négypontos előnnyel várhatta a záró tíz percet. Ott már csak a Tursics-csapat tudott megújulni, így a mieink ma 15.30 órakor a kilencedik helyért játszhatnak Finnország ellen.

Az Atomerőmű KSC Szekszárd játékosai húzóemberei voltak a válogatottnak, Miklós Melinda kezdőként 33 perc alatt 13 pontot, 5 lepattanót és 4 gólpasszt jegyzett, valamint szerzett hat labdát, míg Holcz Rebeka 24 perc játékkal 14 pontig, 3 lepattanóig, valamint 2-2 asszisztig és labdaszerzésig jutott.

U20-as Európa-bajnokság, a 9-12. helyért
Magyarország–Lengyelország 73–60 (20–10, 16–20, 17–19, 20–11)
Vilnius, v.: Gedvilas (litván), Cantali (görög), Begenisic (svéd)
Magyarország: Rakita 2, Milkovics, Miklós M. 13/3, Telegdy, Sitku 15/3. Csere: Laczkó 14/6, Dúl T. 11/9, Horváth D. 2, Oláh F., Katona 2, Strausz, Holcz 14
A lengyelek legjobb dobói: Furman 11/6, Kalenik 10, Wnorowska 10