2023.08.02. 15:43

Nem jutottak be a legjobb nyolc közé Miklós Melindáék az U20-as Eb-n

Nem jutott be a legjobb nyolc közé a magyar válogatott a litvániai Klaipedában és Vilniusban zajló A-divíziós Európa-bajnokságon.

Miklós Melinda (a labdával) és a magyar csapat csak a kilencedik helyért küzdhet tovább

Fotó: FIBA

A két szekszárdi játékossal, Miklós Melindával és Holcz Rebekával felálló magyar csapat szerdán nagy meglepetésre 70–68-ra kikapott az A-csoport harmadik helyén záró portugáloktól a nyolcaddöntős összecsapáson. A nemzeti csapat legjobbja a Miklós Melinda lett, aki 32 perc alatt 19 pontot, 2 lepattanót, 7 gólpasszt és 4 labdaszerzést jegyzett. Holcz Rebeka újra a kezdőcsapatban kapott helyet, s 18 perc alatt 4 ponttal, 2 lepattanóval és 2 labdaszerzéssel zárt. Egy végig kiélezett meccsen a hajrában a portugálok bizonyultak higgadtabbnak, így ők jutottak be a negyeddöntőbe...

U20-as női kosárlabda Európa-bajnokság
Magyarország–Portugália 68–70 (21–24, 21–12, 12–13, 14–21)
Magyarország: Miklós 19/3, Rakita 2, Telegdy 6, Holcz 4, Sitku 16. Csere: Laczkó 16/9, Dúl 1, Strausz 4.
A portugálok legjobb dobói: Bettencourt 11, Rodrigues 11/3, Barreto 9/9, Barreiros 8/3, Falcao 8, Frutado 8,

A magyar válogatott így a 9-16. helyért folytathatja, az első ellenfél pénteken magyar idő szerint 14:30-tól a Lettország–Svédország találkozó vesztese lesz.