OTP Bank Liga – előzetes

2023.10.28. 12:55

A tizedik idegenbeli bajnokijára készülő Kisvárdát fogadja vasárnap a Paksi FC

Hazai pályán a Kisvárda Master Good ellen zárja az OTP Bank Liga első körét a Paksi FC. A hazaiak elölről, a vendégek hátulról foglalják el a tabella második helyét, de nem bízhatják el magukat az atomvárosiak.

Hahn Jánosnál (zöldben) talán átszakadt az a bizonyos gát a múlt heti gólját követően, amit a Kisvárda ellen bizonyíthat

Fotó: Koncz Márton

Továbbra is tartaná a lépést, mi több, nyomás alá helyezné a címvédő és listavezető Ferencvárost Bognár György együttese, amely a IX. kerületiek előtt lép pályára vasárnap. A Fradinak ráadásul nem lesz egyszerű feladata, hiszen a harmadik helyen álló, az elmúlt években a legjobb produkcióját nyújtó újpestieket fogadja a 239. fővárosi örökrangadón. Hogy legalább a derbi végéig ismét a tabella legtetején érezhessék magukat a paksiak, ahhoz mindenképpen otthon kell tartania a három bajnoki pontot a Kisvárda ellen.

A harmadik edzőjét fogyasztó szabolcsiak (az idényt Milos Kruscsiccsal kezdték, majd jött Gerliczki Máté, most pedig Mátyus János irányít) utolsó előtti pozíciója megtévesztő, a Várkerti Stadion gyepének fertőzése miatt ugyanis az első kilenc fordulóban idegenben lépett pályára a csapat, a folyamatos utazás pedig végül négy pontot (1 győzelem, 1 döntetlen, 7 vereség) eredményezett. A legutóbb viszont már hazai pályán játszott a Kisvárda és le is győzte a mezőkövesdieket.

A Paks valamennyi bajnokiját megnyerte, sorrendben az Újpest (3–0), a Fehérvár (2–0), a Debrecen (2–0) és a Mezőkövesd ellen (2–1), ilyenre pedig nem volt még példa a klub NB I-es történelmében.  Legutóbb a 2018/2019-es szezonban rajtoltak öt veretlen mérkőzéssel az atomvárosiak, akkor egy döntetlen után négy győzelmet szereztek. Olyan viszont 2008 márciusa és májusa között történt, hogy sorozatban öt bajnokit nyerjenek meg a Fehérvári úton.

Idegenben is jól megy a Paksnak, amely múlt héten a zalaegerszegi 5–2-es sikerével hat bajnokira tolta ki a veretlenségi sorozatát. A csapat negyedik találatát Hahn János szerezte, a 28 éves támadónak ez volt az első gólja az idényben.

„Tudom és érzem, hogy tartozásom van, és rengeteget köszönhetek a klubnak, az öltözőnek, az edzőknek, mert mindenki biztat, támogat és segítene, hogy újra beinduljon a góllövés – fogalmazott a Nemzeti Sportnak. – Jó lenne azt mondani, hogy ez a gól egy szebb időszak kezdete, természetesen ez a célom, de még nem tudhatjuk. Az önbizalomnak tehet jót egy ilyen kis gól, ami talán a legcsúnyább találat volt a fordulóban (egy szöglet után ide-oda pattogó labda az ő lábáról szinte véletlenül került a gólvonal mögé – A szerk.), nekem mégis nagyon sokat adott, és azon dolgozom, hogy ettől valóban megforduljon a szerencsém” – tette hozzá Hahn János.