Kvalifikációs bajnokság

2023.11.04. 17:26

Meglepetés: Faddon hagyott értékes pontokat a listavezető Bonyhád VLC!

Kétgólos hátrányból felállva játszott 3–3-as döntetlent a Faddi SE odahaza a listavezető Bonyhád VLC-vel a kvalifikációs focibajnokság szombati játéknapján.

Teol.hu

Baros András büntetőjével a faddiak szereztek vezetést a listavezető ellen, amely az első félidő hajrájában egyenlített, a második elején fordított és két góllal meglépett. Szőcs Richárd együttese azonban nem adta fel, aminek a végén egy bravúrpont lett az eredménye.

A völgységiek a szezon során másodszor veszítettek pontokat, ezt megelőzően a Bölcsével játszottak odahaza 1–1-es döntetlent. A dombóváriak Horváth Árpád triplájának is köszönhetően magabiztosan múlták felül a Tevelt, míg a bátaszékiek hosszabbításban szerzett találattal Tolnán arattak győzelmet, amivel mindketten két pontra megközelítették a Bonyhádot a tabellán. A Bölcske nagymányoki sikerével három pontra faragta hátrányát az éllovassal szemben.

Tolna Vármegyei I-II. osztályú Kvalifikáció, 12. forduló
Faddi SE–Bonyhád VLC 3–3 (1–1). Fadd, v.: Mihálovics (Maczik, Petrovics). Gólszerző: Baros (25., 11-esből), Szatmári (70.), Hostyánszki M. (90.), illetve Lizák P. (38., 11-esből), Báló (47.), Sütő (55.)
Dombóvár FC–Teveli Medosz SE 4–0 (2–0). Dombóvár, v.: Éreth (Álló, Huszár). Gólszerző: Horváth Á. (19., 32., 60.), Orsós T. (90+5., 11-esből)
Nagymányoki SE–Bölcskei SE 1–6 (0–3). Nagymányok, v.: Farkas R. (Lengyel S., Prantner M.). Gólszerző: Bognár S. (62.), illetve Miholics (18., 23., 51.), Farsang P. (53., 65.), Blatt (16.)
Tolna VFC–Bátaszék SE 1–2 (0–1). Tolna, v.: Szabó P. (Domokos P., Hauck). Gólszerző: Bucher (53.), illetve Héhn F. (15.), Sümegi B. (90+3.). Kiállítva: Heberling (58., Bátaszék)

A Bonyhád-Börzsöny SE–Tengelici SE, a Mórágyi SE–Kakasd SE és az Aparhanti SE–Kisdorogi FC mérkőzést vasárnap 13.30 órától játsszák.