2023.12.07. 10:15

Csak megnehezíteni tudta a veretlen mislenyiek dolgát a Bonyhádi KSE (galériával)

Meglepetést nem tudott okozni, de megnehezítette a veretlen NEOsport-Kozármisleny dolgát a Bonyhádi KSE, amely végül 82–75-ös vereséget szenvedett idei utolsó mérkőzésén az NB II-es kosárlabda-bajnokságban.

Pechár Csabáék nem adták könnyen magukat

Fotó: Máté Réka

Nem adta könnyen magát a Bonyhád, a szoros első negyed után egy 13–0-s sorozattal hét ponttal (33–26) meglógott a forduló előtt listavezető elől. A nagyszünetre egy pontra olvadt a völgységiek előnye, és a második félidőt sem kezdték jól Pechár Csabáék, a 22. perc végén már ők futottak az eredmény után (40–43). A negyed végéhez közeledve 55–55-nél egyszer még egyenlíteni tudtak a hazaiak, de Dávid Róbert, Széplaki Zsolt és Fazekas Viktor kiválása megpecsételte a sorsukat.

„Álmosan kezdtük a mérkőzést, támadásban rossz döntéseket hoztunk, türelmetlenül játszottunk. Lassúak voltunk a visszarendeződésben, gyorsan kaptunk is hat pontot gyors indításból. Sikerült rendezni a sorokat és kintről, bentről is tudtunk kosarakat szerezni. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, sok hibával játszottunk. Sajnos három játékosunknak is idő előtt kellett abbahagyni a mérkőzést kipontozódás, illetve két szándékos faultért járó kizárás miatt. A vereség ellenére büszke vagyok a csapatra. Küzdöttünk, csúsztunk, másztunk a szabad labdákért, védekezésben az eddigiekhez képest agresszívabbak voltunk” – értékelte a találkozót Kovács Balázs, a bonyhádiak vezetőedzője.

Közel két hónap szünet következik a völgységiek számára, akik legközelebb február 2-án a listavezető PTE-PEAC vendégei lesznek.