Kosárlabda

2023.12.22. 08:10

Heimann Gergő hibátlan mutatója a dobogóra repítette az ASE fiataljait

Az Atomerőmű SE U23-as csapata 88–69-re győzött az egri Eszterházy SC vendégeként a férfi NB I/B Zöld csoportos bajnokság bepótolt mérkőzésén. Heimann Gergő mind a tizennégy dobása pontos volt, ez is repítette a harmadik helyre a paksiakat a tabellán.

Heimann Gergő hibátlanul célzott az egriek ellen

Fotó: Molnár Gyula

A hatodik fordulóból elmaradt mérkőzést pótoltak be csütörtökön Egerben a paksi fiatalok, akiknek kezdeti játékára rányomta bélyegét a hosszú út fáradalmai. Aztán Heimann Gergő vezérletével előbb egy 7–0-s sorozattal fordítottak alsóházi riválisuk ellen, majd amikor a második negyed elején a hazaiak ismét átvették a vezetést (20–19), egy újabb 11–2-s szériával megnyugtató előnyt harcolt ki Morgen Frigyes csapata. A nagyszünetben már 51–38-as vendégvezetést mutatott az eredményjelző, Kékesi Kolos hárompontosával pedig a 27. perc elején egy híján húszt pakolt közé az ASE, amit a végéig megtartott.

Heimann Gergő, a paksiak 19 éves irányítója tökéletes dobómutatóval zárt, mind a tizenkét mezőnykísérlete (8/8 dupla, 4/4 tripla) és a két büntetője is pontos volt, ezek mellett leszedett három lepattanót és ugyanennyi gólpasszt osztott ki.

„Nagyon büszke vagyok és nagyon boldog, hogy a csapatom egész év során ilyen teljesítményt nyújtott. Szereplésünk lényege, hogy folyamatosan fejlődjünk és tapasztaljunk ebben a bajnokságban, ez társult sok kiváló mérkőzéssel is. Nem szeretnék senkit kiemelni, csapatként jól funkcionáltunk az egész év során. Ezen a mérkőzésen Heimann Gergőt szeretném kiemelni, aki százszázalékos teljesítményt nyújtott és így jutott el harminc pontig” – nyilatkozta a mérkőzés után Morgen Frigyes.