Sakk

2023.12.22. 11:28

Sokáig győztesnek tűnt, végül ezüstérmes lett a paksi Kozák Ádám

Sokáig győztesnek tűnt, végül ezüstérmes lett Kozák Ádám a magyar sakkbajnokságon.

Kozák Ádám ezüstérmes lett a magyar sakkbajnokságon

Fotó: Beküldött kép

Az ASE Paks klasszisa veretlenül játszotta végig a tornát, s 6,5 pontot gyűjtve végzett a második helyen a 7 pontig jutó Antal Gergely mögött. A győztes 2 millió forinttal gazdagodott. A paksiak közül ifjabb Fodor Tamás 5,5 ponttal negyedik, Krstulovic Alex 4,5 ponttal tizenhatodik lett.

A nőknél Lázárné Vajda Szidónia 4 ponttal a negyedik helyen fejezte be a versenyt, Iván-Gál Hanna Krisztina pedig 3,5 pontot gyűjtve hatodikként végzett. A női bajnok öt ponttal a 16 éves Gaál Zsóka lett – aki összesítésben a tizedik helyen végzett –, ő 1,3 millió forintot vihetett haza

A csaknem 14 millió forint összdíjazású meghívásos ob-n húsz férfi és tíz női játékos ült asztalhoz, akik – a jövő évi, budapesti sakkolimpia jegyében – a szövetség újításaként ezúttal közös mezőnyben mérték össze tudásukat.